ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
5083 H32 Sheet & Plate
ໂລຫະປະສົມອາລູມີນຽມເກຣດທາງທະເລທີ່ບໍ່ສາມາດຮັກສາດ້ວຍຄວາມຮ້ອນໄດ້ ແລະ ມີຄວາມແຂງແຮງສູງສຸດ.
Aluminium 5083 is known for exceptional performance in extreme environments. 5083 is highly resistant to attack by both seawater and industrial chemical environments. Mechanical properties shown are for H32 temper.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
5083 H32 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 5083-H32 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A95083 (5083-H32) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-5083-H32 / 3.3547 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlMg4.5Mn0.7-H32 |
| GB | ຈີນ | 5083-H32 |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | A5083-H32 |
| DIN | Germany | 3.3547 (AlMg4.5Mn0.7-H32) |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 5083-H32 (equivalent grade) |
| AFNOR | France | A-G4MC-H32 (equivalent to 5083-H32) |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 5083
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.40 - 1.00 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 4.00 - 4.90 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.40 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.25 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.05 - 0.25 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Sheet 0.2mm to 6.00mm
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 215 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 305 - 380 MPa |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 89 HB |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.65 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 570 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 25 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 72 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 121 W/mK |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.058 x 10-6 Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Shipbuilding
- Rail cars
- Vehicle bodies
- Tip truck bodies
- Mine skips and cages
- Pressure vessels
ຄຸນລັກສະນະ
- Exceptional strength after welding
- Exceptional performance in extreme environments
- Not recommended for use in temperatures above 65oC
- Marine grade aluminium alloy
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | ສະເລ່ຍ |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | Poor |
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
When welding 5083 to itself or another alloy from the same sub-group, the recommended filler metal is 5183. Other suitable fillers are 5356 and 5556.
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | ສະເລ່ຍ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | Poor |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ | Poor |