ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
5754 H114 Sheet & Plate
ທົນທານຕໍ່ການກັດກ່ອນທີ່ດີເລີດສຳລັບການນຳໃຊ້ໃນອຸດສາຫະກຳທາງທະເລ, ນິວເຄຼຍ, ເຄມີ ແລະ ນ້ຳມັນ ແລະ ອາຍແກັສ.
Aluminium alloy 5754 has excellent corrosion resistance especially to seawater and industrially polluted atmospheres such as marine, nuclear, chemical, oil & gas industry applications.
It has higher strength than 5251. This high strength makes 5754 highly suited to flooring applications.
Please note that mechanical properties shown are for H114 temper.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
| Sheet Size | Thicknesses |
| 2000 x 1000 | 2.0mm - 6.0mm |
| 2500 x 1250 | 1.5mm - 9.5mm |
| 3000 x 1500 | 2.0mm - 6.0mm |
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
5754 H114 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 5754-H114 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A95754 (5754-H114) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-5754-H114 / 3.3535 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlMg3-H114 |
| GB | ຈີນ | 5754-H114 |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 5754-H114 |
| AFNOR | France | A-G3M-H114 |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 5754
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 2.60 - 3.60 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.00 - 0.30 |
| Manganese + Chromium (Mn+Cr) | 0.10 - 0.60 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.40 |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.00 - 0.50 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Aluminium Sheet 0.2mm to 6.00mm
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 80 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 190 - 260 MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 12 Min % |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 52 HB |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.66 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 600°C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 24 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 68 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 147 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.049 x 10-6 Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Treadplate
- Shipbuilding
- Vehicle bodies
- Rivets
- Fishing industry equipment
- Food processing
- Welded chemical and nuclear structures
ຄຸນລັກສະນະ
- Excellent weldability
- Good formability
- Excellent resistance to seawater & industrial chemical corrosion
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | ສະເລ່ຍ |
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | Poor |