ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
Aluminium 5083 H321 Sheet & Plate
ໂລຫະປະສົມອາລູມີນຽມເກຣດທະເລທີ່ບໍ່ສາມາດຮັກສາດ້ວຍຄວາມຮ້ອນໄດ້ ເຊິ່ງມີຄວາມແຂງແຮງສູງສຸດ, ເພື່ອຄວາມຕ້ານທານການກັດກ່ອນຂອງນ້ຳທະເລທີ່ດີເລີດ.
5083 aluminium plate is known for exceptional performance in extreme environments. 5083 is highly resistant to attack by both seawater and industrial chemical environments. Mechanical properties shown are for H321 temper.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
- Plate can be cut to customer requirements. Please contact your local Service Centre for further details.
- 4000 x 2000 & 6000 x 2000 plates are 3.2 certified to
- LRS
- DNV
- BV
- ABS
| Sheet Size | Thicknesses |
| 4000 x 2000 | 3.0mm - 25.0mm |
| 6000 x 2000 | 3.0mm - 40.0mm |
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
5083 H321 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 5083-H321 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A95083 (5083-H321) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-5083-H321 / 3.3547 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlMg4.5Mn0.7-H321 |
| GB | ຈີນ | 5083-H321 |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | A5083-H321 |
| DIN | Germany | 3.3547 (AlMg4.5Mn0.7-H321) |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 5083-H321 (marine plate grade) |
| AFNOR | France | A-G4MC-H321 |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 5083
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.40 - 1.00 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 4.00 - 4.90 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.40 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.25 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.05 - 0.25 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Sheet 0.2mm to 6.00mm
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 240 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 330 MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 17 % |
| Shear Strength | 185 MPa |
| Hardness Vickers | 95 HV |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.65 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 570 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 25 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 72 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 121 W/mK |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.058 x 10-6 Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Shipbuilding
- Rail cars
- Vehicle bodies
- Tip truck bodies
- Mine skips and cages
- Pressure vessels
ຄຸນລັກສະນະ
- Exceptional strength after welding
- Exceptional performance in extreme environments
- Not recommended for use in temperatures above 65oC
- Marine grade aluminium alloy
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | ສະເລ່ຍ |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | Poor |
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
When welding 5083 to itself or another alloy from the same sub-group, the recommended filler metal is 5183. Other suitable fillers are 5356 and 5556.
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | ສະເລ່ຍ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | Poor |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ | Poor |