Aluminium, BS-L
L102 T4511 Bar
High strength aerospace aluminium alloy mainly used for structural components.
L102 is used in a wide variety of high strength applications across numerous industries including defence and construction.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
L102 T4511 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 2014A-T4511 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A92014 (2014A-T4511) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-2014A-T4511 / 3.1255 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlCu4SiMg-T4511 |
| GB | ຈີນ | 2A14-T4511 |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | A2014-T4511 |
| BS (ການບິນອະວະກາດ) | ອັງກິດ | L102-T4511 (2014A extruded bars & sections) |
| AFNOR | France | A-U4SG-T4511 |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy L102
BS L102 (1971)
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ທອງແດງ (Cu) | 3.90 - 5.00 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.00 - 0.10 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 0.20 - 0.80 |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.40 - 1.20 |
| ນິກເກີນ (Ni) | 0.00 - 0.20 |
| Lead (Pb) | 0.00 - 0.05 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.50 - 0.90 |
| Tin (Sn) | 0.00 - 0.05 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| Titanium + Zirconium (Ti+Zr) | 0.00 - 0.20 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Alloy L102 - Mechanical Properties of T4511 temper at various diameters
BS L102 (1971)
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| <10mm Proof Stress | 235 Min |
| < 10mm Tensile Strength | 370 Min |
| < 10mm Elongation | 11% Min |
| 10mm - 20mm Proof Stress | 260 Min |
| 10mm - 20mm Tensile Strength | 400 Min |
| 10mm - 20mm Elongation | 11% Min |
| 20mm - 75mm Proof Stress | 270 Min |
| 20mm - 75mm Tensile Strength | 410 Min |
| 20mm - 75mm Elongation | 14% min |
| 75mm - 150mm Proof Stress | 260 Min |
| 75mm - 150mm Tensile Strength | 400 Min |
| 75mm - 150mm Elongation | 12% Min |
| 150mm - 200mm Proof Stress | 230 Min |
| 150mm - 200mm Tensile Strength | 370 Min |
| 150mm - 200mm Elongation | 8% min |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
Alloy L102
BS L102 (1971)
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2800 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 640°C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 22.8 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 73000 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 134 W/m.K |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- High strength structural components
- Aircraft (e.g. fittings and wheels)
- Military vehicles & bridges
- Forgings for trucks and machinery (hydraulic etc)
- Weapons manufacture
- Structural applications
ຄຸນລັກສະນະ
- Heat treatable alloy
- High mechanical strength slightly higher than 2011 and 2017A