Aluminium, BS-L
L160 T3511 (7075) Bar & Extrusion
Very high strength aerospace aluminium alloy.
L160 is a high strength alloy that is solution treated and artificially over-aged to achieve best stress corrosion resistance and controlled stretched (T73511 condition).
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
L160 T3511 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | Grade / Designation / Note |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | No single official AA number; L160-T3511 is a BS aerospace designation |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | No specific UNS aluminium number published for L160-T3511 |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | No unique EN AW mapping; material ordered to BS L160 specification |
| GB (BS Aerospace) | United Kingdom | L160-T3511 – aluminium alloy extruded bars/sections, T3511 temper |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | No direct JIS aluminium equivalent published |
| AFNOR | ປະເທດຝຣັ່ງ | No direct AFNOR aluminium equivalent published |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy L160
BS L160 (1976)
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.40 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| ທອງແດງ (Cu) | 1.20 - 2.00 |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.00 - 0.30 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.18 - 0.28 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 2.10 - 2.90 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 5.10 - 6.10 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.20 |
| Titanium + Zirconium (Ti+Zr) | 0.00 - 0.25 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.81 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 635 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 23.5 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 72 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 134-160 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 40 % IACS |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- ສ່ວນປະກອບຂອງອາວະກາດ
- ການນຳໃຊ້ເຕັກໂນໂລຊີສູງ
ຄຸນລັກສະນະ
- ມີຄວາມເຂັ້ມແຂງສູງ
- Fair resistance to atmospheric corrosion
- Good machinability
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
These mechanical properties are for bar in the T73511 temper.
| ເສັ້ນຜ່າສູນກາງ (ມມ) | ຄວາມແຂງແຮງຂອງການພິສູດ (ຕໍ່າສຸດ) | ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ (ຕໍ່າສຸດ) | ການຍືດຕົວ % (ຕໍ່າສຸດ) |
| Up to & incl. 10 | 400 | 470 | 7 |
| Over 10 up to & incl. 20 | 420 | 485 | 8 |
| Over 20 up to & incl. 50 | 415 | 485 | 8 |
| Over 50 up to & incl. 75 | 410 | 475 | 8 |
| Over 75 up to & incl. 100 | 380 | 450 | 7 |
| Over 100 up to & incl. 150 | 365 | 425 | 7 |