ອາລູມິນຽມ, ASTM ແລະ FED-QQ
QQ-A-225/9 T7351 Bar
Aerospace aluminium alloy with a superior strength to weight ration than that of steel.
A high strength aerospace aluminium alloy offering good corrosion resistance and machinability.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
QQ-A-225/9 T7351 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 7075-T7351 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A97075 (7075-T7351) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-7075-T7351 / 3.4365 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlZn5.5MgCu-T7351 |
| ASTM B211 | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 7075-T7351 bar, rod & wire |
| GB | ຈີນ | 7A09-T7351 (commonly used equivalent) |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | A7075-T7351 |
| BS (ການບິນອະວະກາດ) | ອັງກິດ | 7075-T7351 (L95-T7351 high-strength products) |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy QQ A 225/9
SAE AMS QQ-A-225/9
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.40 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| ທອງແດງ (Cu) | 1.20 - 2.00 |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.00 - 0.30 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.18 - 0.28 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 2.10 - 2.90 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 5.10 - 6.10 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.20 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Bar 12.7mm to 101.6mm
SAE AMS QQ-A-225/9
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 455 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 531 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 7 Min % |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.81 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 635 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 23.5 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 72 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 134-160 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 40 % IACS |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- ການນຳໃຊ້ເຕັກໂນໂລຊີສູງ
- ອົງປະກອບປ້ອງກັນ
- ສ່ວນປະກອບຂອງອາວະກາດ
ຄຸນລັກສະນະ
- ມີຄວາມເຂັ້ມແຂງສູງ
- ມີຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງທີ່ດີຫຼາຍ
- Very good weldability (resistance, spoy & beam)
- Fair resistance to atmospheric corrosion