Aluminium, BS-L
L102 T4511 Bar
High strength aerospace aluminium alloy mainly used for structural components.
L102 is used in a wide variety of high strength applications across numerous industries including defence and construction.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
L102 T4511 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 2014A-T4511 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A92014 (2014A-T4511) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-2014A-T4511 / 3.1255 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlCu4SiMg-T4511 |
| ГБ | Хятад | 2A14-T4511 |
| JIS | Япон | A2014-T4511 |
| BS (Aerospace) | Их Британи | L102-T4511 (2014A extruded bars & sections) |
| АФНОР | Франц | A-U4SG-T4511 |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy L102
BS L102 (1971)
| Химийн элемент | % Одоо |
| Copper (Cu) | 3.90 - 5.00 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.10 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| Магни (Mg) | 0.20 - 0.80 |
| Manganese (Mn) | 0.40 - 1.20 |
| Nickel (Ni) | 0.00 - 0.20 |
| Lead (Pb) | 0.00 - 0.05 |
| Silicon (Si) | 0.50 - 0.90 |
| Tin (Sn) | 0.00 - 0.05 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| Titanium + Zirconium (Ti+Zr) | 0.00 - 0.20 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Alloy L102 - Mechanical Properties of T4511 temper at various diameters
BS L102 (1971)
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| <10mm Proof Stress | 235 Min |
| < 10mm Tensile Strength | 370 Min |
| < 10mm Elongation | 11% Min |
| 10mm - 20mm Proof Stress | 260 Min |
| 10mm - 20mm Tensile Strength | 400 Min |
| 10mm - 20mm Elongation | 11% Min |
| 20mm - 75mm Proof Stress | 270 Min |
| 20mm - 75mm Tensile Strength | 410 Min |
| 20mm - 75mm Elongation | 14% min |
| 75mm - 150mm Proof Stress | 260 Min |
| 75mm - 150mm Tensile Strength | 400 Min |
| 75mm - 150mm Elongation | 12% Min |
| 150mm - 200mm Proof Stress | 230 Min |
| 150mm - 200mm Tensile Strength | 370 Min |
| 150mm - 200mm Elongation | 8% min |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
Alloy L102
BS L102 (1971)
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2800 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 640 °C |
| Дулааны өргөлт | 22.8 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 73000 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 134 W/m.K |
Хэрэглээ
- High strength structural components
- Aircraft (e.g. fittings and wheels)
- Military vehicles & bridges
- Forgings for trucks and machinery (hydraulic etc)
- Weapons manufacture
- Structural applications
Онцлог шинжүүд
- Heat treatable alloy
- High mechanical strength slightly higher than 2011 and 2017A