Aluminium, ASTM & FED-QQ
QQ-A-200/3 T3511 (2024) Bar & Extrusion
High strength aerospace aluminium alloy.
A high strength alloy with, dependent upon temper, minimum proof stress up to 56 ksi/385 MPa and minimum tensile strength up to 70 ksi/482 MPa.
It is excellent on parts where good strength-to-weight ratio is needed and for use in high strength applications where no welding is required.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
QQ-A-200/3 T3511 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 2024-T3511 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A92024 (2024-T3511) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-2024-T3511 / 3.1355 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlCu4Mg1-T3511 |
| ASTM B221 | АНУ | 2024-T3511 extruded bar, rod, shapes & tube |
| ГБ | Хятад | 2A12-T3511 (commonly used equivalent to 2024-T3511) |
| JIS | Япон | A2024-T3511 |
| BS (Aerospace) | Их Британи | 2024A-T3511 extruded products (L-series aerospace) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy QQ-A-200/3
SAE AMS QQ-A-200/3
| Химийн элемент | % Одоо |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.50 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| Copper (Cu) | 3.80 - 4.90 |
| Manganese (Mn) | 0.30 - 0.90 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.10 |
| Магни (Mg) | 1.20 - 1.80 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.25 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.74 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 640 °C |
| Дулааны өргөлт | 23.1 x 10⁻⁶/К |
| Уян хатуугийн модуль | 73 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 121 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 30 % IACS |
Хэрэглээ
- Commonly used in:
- Aircraft structural components
- Truck wheels
- Medical instruments
- Screw machine products
Онцлог шинжүүд
- High strength
- Very good machinability
- Very good weldability
- Improved stress corrosion cracking resistance
- Excellent fatigue resistance
Нэмэлт мэдээлэл
Механик шинж чанарууд
These apply to QQ-A-200/3 bar in the T3 temper.
| Diameter (mm) | Proof Strength (Min) | Tensile Strength (Min) | Elongation % (Min) |
| Up to & incl. 6.25mm | 290 | 393 | 12 |
| Over 6.3mm up to & incl. 19mm | 303 | 414 | 12 |
| Over 19mm up to & incl. 38mm | 317 | 448 | 10 |
| Over 38mm | 358 | 483 | 10 |