Aluminium, ASTM & FED-QQ
QQ-A-225/9 T651 Bar
Aerospace aluminium alloy with a superior strength to weight ration than that of steel.
A high strength aerospace aluminium alloy offering good corrosion resistance and machinability.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
QQ-A-225/9 T651 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 7075-T651 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A97075 (7075-T651) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-7075-T651 / 3.4365 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlZn5.5MgCu-T651 |
| ASTM B211 | АНУ | 7075-T651 bar, rod & wire |
| ГБ | Хятад | 7A09-T651 (commonly used equivalent) |
| JIS | Япон | A7075-T651 |
| BS (Aerospace) | Их Британи | 7075-T651 (L95-T651 high-strength products) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy QQ A 225/9
SAE AMS QQ-A-225/9
| Химийн элемент | % Одоо |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| Copper (Cu) | 1.20 - 2.00 |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.30 |
| Chromium (Cr) | 0.18 - 0.28 |
| Магни (Mg) | 2.10 - 2.90 |
| Zinc (Zn) | 5.10 - 6.10 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.20 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Bar 12.7mm to 101.6mm
SAE AMS QQ-A-225/9
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 455 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 531 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 7 Min % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.81 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 635 °C |
| Дулааны өргөлт | 23.5 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 72 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 134-160 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 40 % IACS |
Хэрэглээ
- High technology applications
- Defence components
- Aerospace components
Онцлог шинжүүд
- High strength
- Very good machinability
- Very good weldability (resistance, spoy & beam)
- Fair resistance to atmospheric corrosion