Alüminyum, Ticari Alaşım
5754 H114 Sheet & Plate
Denizcilik, nükleer, kimya ve petrol ve gaz endüstrilerindeki uygulamalar için mükemmel korozyon direnci.
Aluminium alloy 5754 has excellent corrosion resistance especially to seawater and industrially polluted atmospheres such as marine, nuclear, chemical, oil & gas industry applications.
It has higher strength than 5251. This high strength makes 5754 highly suited to flooring applications.
Please note that mechanical properties shown are for H114 temper.
PDF İNDİR
Menzil
| Sheet Size | Thicknesses |
| 2000 x 1000 | 2.0mm - 6.0mm |
| 2500 x 1250 | 1.5mm - 9.5mm |
| 3000 x 1500 | 2.0mm - 6.0mm |
LÜTFEN DİKKAT
Aradığınız şeyi göremiyorsanız, lütfen yerel servis merkezi özel gereksinimlerinizle.
5754 H114 Aluminium Related Specifications
| Sistem / Standart | Ülke / Bölge | Sınıf / Görevlendirme |
| AA | ABD | 5754-H114 |
| UNS | Uluslararası | A95754 (5754-H114) |
| EN / DIN | Avrupa | EN AW-5754-H114 / 3.3535 |
| EN Adı | Avrupa | AlMg3-H114 |
| GB | Çin | 5754-H114 |
| BS | BIRLEŞIK KRALLIK | 5754-H114 |
| AFNOR | Fransa | A-G3M-H114 |
Özellikler
Kimyasal Bileşim
Alloy 5754
| Kimyasal Element | % Mevcut |
| Demir (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Magnezyum (Mg) | 2.60 - 3.60 |
| Krom (Cr) | 0.00 - 0.30 |
| Manganese + Chromium (Mn+Cr) | 0.10 - 0.60 |
| Diğerleri (Toplam) | 0.00 - 0.15 |
| Silisyum (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Manganez (Mn) | 0.00 - 0.50 |
| Bakır (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Diğer (Her biri) | 0.00 - 0.05 |
| Titanyum (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Çinko (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| Alüminyum (Al) | Denge |
Mekanik Özellikler
Aluminium Sheet 0.2mm to 6.00mm
| Mekanik Mülkiyet | Değer |
| Kanıt Stres | 80 Min MPa |
| Çekme Dayanımı | 190 - 260 MPa |
| Elongation A50 mm | 12 Min % |
| Sertlik Brinell | 52 HB |
Genel Fiziksel Özellikler
| Fiziksel Özellikler | Değer |
| Yoğunluk | 2.66 g/cm³ |
| Erime Noktası | 600 °C |
| Termal Genleşme | 24 x 10-6/K |
| Elastisite Modülü | 68 GPa |
| Termal İletkenlik | 147 W/m.K |
| Elektriksel Dirençlilik | 0.049 x 10-6 Ω .m |
Uygulamalar
- Treadplate
- Shipbuilding
- Vehicle bodies
- Rivets
- Fishing industry equipment
- Food processing
- Welded chemical and nuclear structures
Özellikler
- Excellent weldability
- Good formability
- Excellent resistance to seawater & industrial chemical corrosion
Ek Bilgi
Fabrikasyon
| Süreç | Değerlendirme |
| İşlenebilirlik - Soğuk | Çok iyi |
| İşlenebilirlik | Ortalama |
Kaynaklanabilirlik
| Süreç | Değerlendirme |
| Kaynaklanabilirlik - Gaz | Excellent |
| Kaynaklanabilirlik - Ark | Excellent |
| Kaynaklanabilirlik - Direnç | Excellent |
| Yüzsüzlük | Zayıf |