Aluminium, Commercial Alloy
5083 H32 Sheet & Plate
Issiqlik bilan ishlov berilmaydigan dengiz sinfidagi alyuminiy qotishmasining eng yuqori mustahkamlik darajasiga ega turi.
Aluminium 5083 is known for exceptional performance in extreme environments. 5083 is highly resistant to attack by both seawater and industrial chemical environments. Mechanical properties shown are for H32 temper.
PDFni yuklab oling
Dayoq
ILTIMOS, E'TIBORGA OLING
Agar siz izlayotgan narsani topa olmasangiz, iltimos, o'z… bilan bog'laning. Mahalliy xizmat markazi Sizning aniq talablaringizga muvofiq.
5083 H32 Aluminium Related Specifications
| Tizim / Standart | Davlat / mintaqa | Sinf / Lavozim |
| Ikki nuqtali | AQSh | 5083-H32 |
| Birlashgan Millatlar Tashkiloti | Xalqaro | A95083 (5083-H32) |
| Ingliz / Nemis | Yevropa | EN AW-5083-H32 / 3.3547 |
| EN Nom | Yevropa | AlMg4.5Mn0.7-H32 |
| Buyuk Britaniya | Xitoy | 5083-H32 |
| JIS | Yaponiya | A5083-H32 |
| DIN | Germany | 3.3547 (AlMg4.5Mn0.7-H32) |
| BS | Buyuk Britaniya | 5083-H32 (equivalent grade) |
| Afnor | Fransiya | A-G4MC-H32 (equivalent to 5083-H32) |
Xususiyatlari
Kimyoviy tarkib
Alloy 5083
| Kimyoviy element | % Hozir |
| Marganets (Mn) | 0.40 - 1.00 |
| Temir (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Mis (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Magniy (Mg) | 4.00 - 4.90 |
| Silikon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Rux (Zn) | 0.00 - 0.25 |
| Xrom (Cr) | 0.05 - 0.25 |
| Titan (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Boshqa (har biri) | 0.00 - 0.05 |
| Boshqalar (Jami) | 0.00 - 0.15 |
| Aluminiy (Al) | Muvozanat |
Mexanik xususiyatlari
Sheet 0.2mm to 6.00mm
| Mexanik xususiyat | Qiymat |
| Dalil stress | 215 Min MPa |
| Cho'zilish mustahkamligi | 305 - 380 MPa |
| Brinell qattiqligi | 89 HB |
Umumiy jismoniy xususiyatlari
| Jismoniy xususiyat | Qiymat |
| Zichlik | 2.65 g/cm³ |
| Erish nuqtasi | 570 °C |
| Issiqlik kengayishi | 25 x 10-6/K |
| Elastiklik moduli | 72 GPa |
| Issiqlik o'tkazuvchanligi | 121 Vt/m·K |
| Elektrik qarshiligi | 0.058 x 10-6 Ω .m |
Ilovalar
- Shipbuilding
- Rail cars
- Vehicle bodies
- Tip truck bodies
- Mine skips and cages
- Pressure vessels
Xususiyatlari
- Exceptional strength after welding
- Exceptional performance in extreme environments
- Not recommended for use in temperatures above 65oC
- Marine grade aluminium alloy
Qo'shimcha ma'lumot
Yasalishi
| Process | Rating |
| Workability - Cold | Average |
| Mashinaga ishlov berish imkoniyati | Poor |
Payvandlanuvchanlik
When welding 5083 to itself or another alloy from the same sub-group, the recommended filler metal is 5183. Other suitable fillers are 5356 and 5556.
| Process | Rating |
| Weldability - Gas | Average |
| Weldability - Arc | A'lo |
| Weldability - Resistance | A'lo |
| Brazability | Poor |
| Solderability | Poor |