Aluminium, Commercial Alloy
5251 H26 Sheet & Plate
Easy to work medium strength alloy with good ductility and weldability.
Aluminium alloy 5251 has good formability and is ideal for general sheet metal work where higher mechanical properties are required.
Mechanical properties shown are for H26 condition.
PDFni yuklab oling
Dayoq
ILTIMOS, E'TIBORGA OLING
Agar siz izlayotgan narsani topa olmasangiz, iltimos, o'z… bilan bog'laning. Mahalliy xizmat markazi Sizning aniq talablaringizga muvofiq.
5251 H26 Aluminium Related Specifications
| Tizim / Standart | Davlat / mintaqa | Sinf / Lavozim |
| Ikki nuqtali | AQSh | 5251-H26 |
| Birlashgan Millatlar Tashkiloti | Xalqaro | A95251 (5251-H26) |
| Ingliz / Nemis | Yevropa | EN AW-5251-H26 / 3.3525 |
| EN Nom | Yevropa | AlMg2Mn0.3-H26 |
| Buyuk Britaniya | Xitoy | 5251-H26 |
| BS | Buyuk Britaniya | 5251 (N4) H26 |
| Afnor | Fransiya | A-G2M-H26 |
Xususiyatlari
Kimyoviy tarkib
Alloy 5251
| Kimyoviy element | % Hozir |
| Marganets (Mn) | 0.10 - 0.50 |
| Temir (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| Mis (Cu) | 0.00 - 0.15 |
| Magniy (Mg) | 1.70 - 2.40 |
| Silikon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Rux (Zn) | 0.00 - 0.15 |
| Xrom (Cr) | 0.00 - 0.15 |
| Titan (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Boshqa (har biri) | 0.00 - 0.05 |
| Boshqalar (Jami) | 0.00 - 0.15 |
| Aluminiy (Al) | Muvozanat |
Mexanik xususiyatlari
Sheet 0.2mm to 4mm
| Mexanik xususiyat | Qiymat |
| Dalil stress | 170 Min MPa |
| Cho'zilish mustahkamligi | 230 - 270 MPa |
| Brinell qattiqligi | 69 HB |
Umumiy jismoniy xususiyatlari
| Jismoniy xususiyat | Qiymat |
| Zichlik | 2.69 g/cm³ |
| Erish nuqtasi | 625 °C |
| Issiqlik kengayishi | 25 x 10-6/K |
| Elastiklik moduli | 70 GPa |
| Issiqlik o'tkazuvchanligi | 134 W/m.K |
| Elektrik qarshiligi | 0.044 x 10-6 Ω .m |
Ilovalar
- Boats
- Panelling and pressings
- Marine structures
- Aircraft parts
- Vehicle panels
- Furniture tubing
- Silos
- Containers
Xususiyatlari
- Work hardening rapidly
- Readily weldable
- High corrosion resistance particularly in marine environments
Qo'shimcha ma'lumot
Yasalishi
| Process | Rating |
| Workability - Cold | Very Good |
| Mashinaga ishlov berish imkoniyati | Average |
Payvandlanuvchanlik
Aluminium alloy 5251 is a readily weldable alloy.
The recommended filler wire is 5356 when welding alloy 5251 to itself, 6XXX series alloys, 7XXX series alloys and most other 5XXX alloys.
When welding alloy 5251 to 5005, 5020, 1XXX series or 3XXX series alloys, the recommended filler wire is 4043.
| Process | Rating |
| Weldability - Gas | Very Good |
| Weldability - Arc | Very Good |
| Weldability - Resistance | Very Good |
| Brazability | Poor |