Aluminium, Commercial Alloy
6106 T6 Extrusion
A wrought alloy with good corrosion resistance.
Aluminium alloy 6106 is an extrusion alloy designed to provide optimum combination of mechanical properties, complexity of shape, minimum section thickness and good surface finish together with the good resistance, weldability and formability associated with the 6000 series alloys.
PDFni yuklab oling
Dayoq
ILTIMOS, E'TIBORGA OLING
Agar siz izlayotgan narsani topa olmasangiz, iltimos, o'z… bilan bog'laning. Mahalliy xizmat markazi Sizning aniq talablaringizga muvofiq.
6106 T6 Aluminium Related Specifications
| Tizim / Standart | Davlat / mintaqa | Sinf / Lavozim |
| Ikki nuqtali | AQSh | 6106-T6 |
| Birlashgan Millatlar Tashkiloti | Xalqaro | A96106 (6106-T6) |
| Ingliz / Nemis | Yevropa | EN AW-6106-T6 |
| EN Nom | Yevropa | AlMgSiMn-T6 |
| BS | Buyuk Britaniya | 6106-T6 (extruded profiles) |
Xususiyatlari
Kimyoviy tarkib
Alloy 6106
| Kimyoviy element | % Hozir |
| Marganets (Mn) | 0.05 - 0.20 |
| Temir (Fe) | 0.00 - 0.35 |
| Magniy (Mg) | 0.40 - 0.80 |
| Silikon (Si) | 0.30 - 0.60 |
| Rux (Zn) | 0.00 - 0.10 |
| Titan (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| Xrom (Cr) | 0.00 - 0.20 |
| Mis (Cu) | 0.00 - 0.25 |
| Boshqa (har biri) | 0.00 - 0.05 |
| Boshqalar (Jami) | 0.00 - 0.15 |
| Aluminiy (Al) | Muvozanat |
Mexanik xususiyatlari
Profiles only Up to 10mm Wall Thickness
| Mexanik xususiyat | Qiymat |
| Dalil stress | 200 Min MPa |
| Cho'zilish mustahkamligi | 250 Min MPa |
| Cho'zilish A50 mm | 6 Min % |
| Brinell qattiqligi | 75 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Umumiy jismoniy xususiyatlari
| Jismoniy xususiyat | Qiymat |
| Zichlik | 2,70 g/sm³ |
| Erish nuqtasi | 655 °C |
| Issiqlik kengayishi | 23.4 x 10⁻⁶/K |
| Elastiklik moduli | 69.5 GPa |
| Issiqlik o'tkazuvchanligi | 192 W/m.K |
| Elektrik qarshiligi | 0.035 x 10-6 Ω .m |
Ilovalar
- Structural applications
- Ladders, pylons and towers
- Railway Rolling Stock
- Marine applications
- Automotive structures
Xususiyatlari
- Good corrosion resistance
- Good formability
- Good weldability
Qo'shimcha ma'lumot
Payvandlanuvchanlik
| Process | Rating |
| Weldability - Gas | Yaxshi |
| Weldability - Arc | Very Good |
| Weldability - Resistance | Yaxshi |
| Brazability | Yaxshi |
| Solderability | Yaxshi |
Yasalishi
| Process | Rating |
| Workability - Cold | Acceptable but limited in T6 temper |
| Mashinaga ishlov berish imkoniyati | Yaxshi |