Aluminium, Commercial Alloy
Aluminium 5083 H321 Sheet & Plate
Issiqlik bilan ishlov berilmaydigan eng yuqori mustahkamlikka ega dengiz sinfidagi alyuminiy qotishmasi, ajoyib dengiz suvidagi korroziyaga chidamlilik uchun.
5083 aluminium plate is known for exceptional performance in extreme environments. 5083 is highly resistant to attack by both seawater and industrial chemical environments. Mechanical properties shown are for H321 temper.
PDFni yuklab oling
Dayoq
- Plate can be cut to customer requirements. Please contact your local Service Centre for further details.
- 4000 x 2000 & 6000 x 2000 plates are 3.2 certified to
- LRS
- DNV
- BV
- ABS
| Sheet Size | Thicknesses |
| 4000 x 2000 | 3.0mm - 25.0mm |
| 6000 x 2000 | 3.0mm - 40.0mm |
ILTIMOS, E'TIBORGA OLING
Agar siz izlayotgan narsani topa olmasangiz, iltimos, o'z… bilan bog'laning. Mahalliy xizmat markazi Sizning aniq talablaringizga muvofiq.
5083 H321 Aluminium Related Specifications
| Tizim / Standart | Davlat / mintaqa | Sinf / Lavozim |
| Ikki nuqtali | AQSh | 5083-H321 |
| Birlashgan Millatlar Tashkiloti | Xalqaro | A95083 (5083-H321) |
| Ingliz / Nemis | Yevropa | EN AW-5083-H321 / 3.3547 |
| EN Nom | Yevropa | AlMg4.5Mn0.7-H321 |
| Buyuk Britaniya | Xitoy | 5083-H321 |
| JIS | Yaponiya | A5083-H321 |
| DIN | Germany | 3.3547 (AlMg4.5Mn0.7-H321) |
| BS | Buyuk Britaniya | 5083-H321 (marine plate grade) |
| Afnor | Fransiya | A-G4MC-H321 |
Xususiyatlari
Kimyoviy tarkib
Alloy 5083
| Kimyoviy element | % Hozir |
| Marganets (Mn) | 0.40 - 1.00 |
| Temir (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Mis (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Magniy (Mg) | 4.00 - 4.90 |
| Silikon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Rux (Zn) | 0.00 - 0.25 |
| Xrom (Cr) | 0.05 - 0.25 |
| Titan (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Aluminiy (Al) | Muvozanat |
Mexanik xususiyatlari
Sheet 0.2mm to 6.00mm
| Mexanik xususiyat | Qiymat |
| Dalil stress | 240 Min MPa |
| Cho'zilish mustahkamligi | 330 MPa |
| Cho'zilish A50 mm | 17 % |
| Shear Strength | 185 MPa |
| Hardness Vickers | 95 HV |
Umumiy jismoniy xususiyatlari
| Jismoniy xususiyat | Qiymat |
| Zichlik | 2.65 g/cm³ |
| Erish nuqtasi | 570 °C |
| Issiqlik kengayishi | 25 x 10-6/K |
| Elastiklik moduli | 72 GPa |
| Issiqlik o'tkazuvchanligi | 121 Vt/m·K |
| Elektrik qarshiligi | 0.058 x 10-6 Ω .m |
Ilovalar
- Shipbuilding
- Rail cars
- Vehicle bodies
- Tip truck bodies
- Mine skips and cages
- Pressure vessels
Xususiyatlari
- Exceptional strength after welding
- Exceptional performance in extreme environments
- Not recommended for use in temperatures above 65oC
- Marine grade aluminium alloy
Qo'shimcha ma'lumot
Yasalishi
| Process | Rating |
| Workability - Cold | Average |
| Mashinaga ishlov berish imkoniyati | Poor |
Payvandlanuvchanlik
When welding 5083 to itself or another alloy from the same sub-group, the recommended filler metal is 5183. Other suitable fillers are 5356 and 5556.
| Process | Rating |
| Weldability - Gas | Average |
| Weldability - Arc | A'lo |
| Weldability - Resistance | A'lo |
| Brazability | Poor |
| Solderability | Poor |