ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
3003 O Sheet
A general purpose alloy with moderate strength in the soft O condition.
Aluminium alloy 3003 is a medium strength alloy with very good resistance to atmospheric corrosion and very good weldability as well as good cold formability. It has better mechanical properties, especially at elevated temperatures than the 1000 series alloys.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
3003 O Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 3003-O |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A93003 (3003-O) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-3003-O / 3.0517 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlMn1Cu-O |
| GB | ຈີນ | 3003-O |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | A3003-O |
| DIN | Germany | 3.0517 (AlMn1Cu-O) |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 31000-O (equivalent to 3003-O) |
| AFNOR | ປະເທດຝຣັ່ງ | A-M1-O |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 3003
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| Cobalt (Co) | 0.05 - 0.20 |
| Hydrogen (H) | 0.00 - 0.70 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 1.00 - 1.50 |
| Silicon + Iron (Si+Fe) | 0.00 - 0.60 |
| Zirconium (Zr) | 0.00 - 0.10 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Sheet 0.2mm to 6.00mm
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 95 - 135 MPa |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 35 Min MPa |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 28 HB |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.73 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 655 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 23.1 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 69.5 ເກຣດສະເລ່ຍ |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 190 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.034 x 10-6 Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Building industry: roofing and sidings, acoustic ceilings, corrugated sheets
- Chemical and food industries: storage tanks, pipes, metal work
- Equipment for heating and cooling: heat exchangers, air condition evaporators, motor vehicle radiators, freezer linings
- Home appliances: cooking utensils, bakery moulds
- Office equipment
- Tube & Pipe
- Packaging: containers, closures
- Cladding alloy
ຄຸນລັກສະນະ
- Moderate strength
- Cold working can increase the strength of this alloy
- High ductility
- Excellent corrosion resistance
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | Acceptable |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ | Very Good |
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
- Alloy 3003 has very good weldability
Range - Propeller Patterned Sheet
| ຂະໜາດແຜ່ນ | ຄວາມໜາ |
| 2500 x 1250 | 1.5 ມມ - 3.0 ມມ |