ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
5052 H32 Sheet & Plate
Medium to high strength, non heat treatable aluminium alloy.
Aluminium alloy 5052 in H32 temper is a medium to high strength alloy with a strength slightly higher than 5251 and a medium to high fatigue strength.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
| Sheet Size | Thicknesses |
| 2500 x 1250 | 1.5mm - 3.0mm |
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
5052 H32 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 5052-H32 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A95052 (5052-H32) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-5052-H32 / 3.3523 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlMg2,5-H32 |
| GB | ຈີນ | 5052-H32 |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | A5052-H32 |
| DIN | Germany | 3.3523 (AlMg2,5-H32) |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 5052-H32 (equivalent grade) |
| AFNOR | France | A-G2,5C-H32 |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 5052
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.00 - 0.10 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 2.20 - 2.80 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.25 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.10 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.15 - 0.35 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Sheet and Treadplate 0.2mm to 6.00mm
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 210 - 260 MPa |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 130 Min MPa |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 61 HB |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.68 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 605 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 23.7 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 70 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 138 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.0495 x 10-6 Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Treadplate
- Boilermaking
- Containers
- Nameplates
- Road Signs
- Architectural Panelling
- Welded Tubes
- Chemical Industry
- Irrigation
- Desalination units
- Pressure Vessels
- Rivets
ຄຸນລັກສະນະ
- Very good corrosion resistance to seawater and marine and industrial atmosphere
- Very good weldability and good cold formability
- Decorative finish
- Hard wearing
- Non-slip
- Corrosion resistant
- Low maintenance
- Anti-Static
- Lightweight
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | Acceptable |
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | Acceptable |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ | Not Recommended |