ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
6005A T6 Bar & Extrusion
A medium strength, heat treatable alloy with excellent corrosion resistance.
Aluminium alloy 6005A is a medium strength, heat treatable alloy with excellent corrosion resistance. It is often used in transport and structural engineering applications.
Alloy 6005 has properties between those of alloys 6061 and 6082 and can sometimes be used interchangeably with these alloys, but 6005 has better extrusion characteristics and a better mill surface finish. It is difficult to produce thin-wall or complicated extrusions in 6005, but it is still more extrudable than 6082.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
6005A T6 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 6005A-T6 |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-6005A-T6 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlSiMg(A)-T6 |
| GB | ຈີນ | 6005A-T6 |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 6005A-T6 (extrusions) |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 6005
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.00 - 0.50 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.35 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 0.40 - 0.70 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.50 - 0.90 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.00 - 0.30 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.30 |
| Manganese + Chromium (Mn+Cr) | 0.12 - 0.50 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Hollow Profile 5mm to 15mm Wall Thickness
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 200 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 250 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 6 Min % |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 85 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 8 Min % |
Hollow Profile Up to 5mm Wall Thickness
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 215 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 255 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 6 Min % |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 85 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 8 Min % |
Open Profile 10mm to 25mm Wall Thickness
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 200 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 250 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 6 Min % |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 85 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 8 Min % |
Open Profile 5mm to 10mm Wall Thickness
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 215 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 260 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 6 Min % |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 85 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 8 Min % |
Open Profile Up to 5mm Wall Thickness
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 225 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 270 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 6 Min % |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 90 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 8 Min % |
Tube 5mm to 10mm Wall Thickness
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 215 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 260 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 6 Min % |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 85 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 8 Min % |
Tube Up To 5mm Wall Thickness
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 225 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 270 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 6 Min % |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 90 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 8 Min % |
Bar 50mm to 100mm Dia. & A/F
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 215 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 260 Min MPa |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 85 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 8 Min % |
Rod & Bar 25mm to 50mm Dia. & A/F
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 225 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 270 Min MPa |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 90 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 8 Min % |
Rod & Bar up to 25mm Dia. & A/F
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 225 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 270 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 8 % |
| Shear Strength | 205 MPa |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 90 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 10 Min % |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.70 ກຣາມ/ຊມ³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 605 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 24 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 70 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 188 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.034 x 10-6Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Tubing for furniture
- Railway and bus profile structures
- Pylons, platforms and pipelines
- Portable ladders
- Sections where greater strength is needed than given by 6060 and 6063
ຄຸນລັກສະນະ
- Excellent weldability
- ຄຸນສົມບັດການງໍທີ່ດີຫຼາຍ
- Excellent corrosion resistance
- Suitable for anodising
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ການຜະລິດ
- Workability-Cold: Fair
- Machinability: Fair
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
- The weldability of 6005A is excellent. 4043 welding wire is recommended unless joining to one of the 7XXX series. In this case 5356 wire is the suggested alternative.
- Weldability – Gas: Excellent
- Weldability – Arc: Excellent
- Weldability – Resistance: Excellent
- Brazability: Excellent