ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
6060 T5 Extrusions
General commercial aluminium alloy.
Aluminium alloy 6060 is a medium strength heat treatable alloy with a strength slightly lower than 6005A.
It is commonly used alloy for very complex cross sections.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
6060 T5 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 6060-T5 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A96060 (6060-T5) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-6060-T5 / 3.3206 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlMgSi-T5 |
| GB | ຈີນ | 6060-T5 |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 6060-T5 (extruded profiles) |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 6060
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.00 - 0.10 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.10 - 0.30 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 0.35 - 0.60 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.30 - 0.60 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.15 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Extrusions Up to 150mm Dia., 15mm WT tube, 5mm WT profiles
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.00 - 0.10 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.10 - 0.30 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 0.35 - 0.60 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.30 - 0.60 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.15 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.70 ກຣາມ/ຊມ³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 655 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 23.4 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 69.5 ເກຣດສະເລ່ຍ |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 209 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 54 % IACS |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.032 x 10-6 Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Architectural sections for windows, doors, curtain walls
- Interior fittings, frame systems, lighting, ladders, railings, fences
- Heat sink sections, electronic modules, electro motor housings
- Flexible assembly systems, special machinery elements
- Truck and trailer flooring, pneumatic installation, railway, inside applications
- Irrigation, heating and cooling pipes
- Furniture, office equipment
ຄຸນລັກສະນະ
- Very good corrosion resistance
- ສາມາດເຊື່ອມໄດ້ດີຫຼາຍ
- Good cold formability especially in temper T4
- Suitable for anodising
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | Very Good |
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | Acceptable |
| Anodising | Very Good |