ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
7075 T6 Bar & Extrusions
ໂລຫະປະສົມອາລູມິນຽມອາວະກາດທີ່ມີຄວາມແຂງແຮງສູງ.
7075 aluminium alloy is an aluminium alloy, with zinc as the primary alloying element. It is one of the most commonly used aluminium alloy for highly stressed structural applications, where the need for good corrosion resistance is not important.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
7075 T6 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 7075-T6 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A97075 (7075-T6) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-7075-T6 / 3.4365 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlZn5.5MgCu-T6 |
| GB | ຈີນ | 7A09-T6 (equivalent to 7075-T6) |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | A7075-T6 |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 7075-T6 (L95, high-strength wrought alloy) |
| AFNOR | France | A-Z5GU-T6 |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 7075
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.40 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| ທອງແດງ (Cu) | 1.20 - 2.00 |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.00 - 0.30 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.18 - 0.28 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 2.10 - 2.90 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 5.10 - 6.10 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.20 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Drawn Bar Up to 25mm
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 480 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 540 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 7 Min % |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.80 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 635 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 23.5 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 72 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 130 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 40 % IACS |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Aircraft structures
- Gears and shafts
- Automotive
- Bicycle components
- Rock climbing equipment
ຄຸນລັກສະນະ
- Excellent mechanical properties
- Good ductility
- High strength and toughness
- Good resistance to fatigue
- Superior stress corrosion resistance