ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
5251 Aluminium O Sheet & Plate
Good formability and higher mechanical properties.
Aluminium alloy 5251 has good formability and is ideal for general sheet metal work where higher mechanical properties are required.
Mechanical properties shown are for O condition.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
5251 O Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 5251-O |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A95251 (5251-O) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-5251-O / 3.3525 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlMg2Mn0.3-O |
| GB | ຈີນ | 5251-O |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 5251 (N4) O |
| AFNOR | France | A-G2M-O |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 5251
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.10 - 0.50 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.15 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 1.70 - 2.40 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.40 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.15 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.00 - 0.15 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Sheet and Plate 0.2mm to 50.00mm
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 60 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 160 - 200 MPa |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 44 HB |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.69 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 625 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 25 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 70 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 134 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.044 x 10-6 Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Boats
- Panelling and pressings
- Marine structures
- Aircraft parts
- Vehicle panels
- Furniture tubing
- Silos
- Containers
ຄຸນລັກສະນະ
- Work hardening rapidly
- Readily weldable
- High corrosion resistance particularly in marine environments
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | ສະເລ່ຍ |
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
Aluminium alloy 5251 is a readily weldable alloy.
The recommended filler wire is 5356 when welding alloy 5251 to itself, 6XXX series alloys, 7XXX series alloys and most other 5XXX alloys.
When welding alloy 5251 to 5005, 5020, 1XXX series or 3XXX series alloys, the recommended filler wire is 4043.
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | Poor |