ອາລູມິນຽມ, ASTM ແລະ FED-QQ
QQ-A-225/6 T351 (2024) Bar
Medium to high strength aerospace aluminium alloy.
A medium to high strength alloy with, dependent upon temper, minimum proof stress up to 58 ksi/400 MPa and minimum tensile strength up to 66 ksi/455 MPa.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
QQ-A-225/6 T351 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 2024-T351 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A92024 (2024-T351) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-2024-T351 / 3.1355 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlCu4Mg1-T351 |
| ASTM B211 | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 2024-T351 bar, rod & wire |
| GB | ຈີນ | 2A12-T351 (commonly used equivalent to 2024-T351) |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | A2024-T351 |
| BS (ການບິນອະວະກາດ) | ອັງກິດ | 2024A-T351 bars/forgings (L-series aerospace products) |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy QQ A 225/6
SAE AMS QQ-A-225/6
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.50 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| ທອງແດງ (Cu) | 3.80 - 4.90 |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.30 - 0.90 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.00 - 0.10 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 1.20 - 1.80 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.25 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Titanium + Zirconium (Ti+Zr) | 0.00 - 0.20 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Bar 12.7mm to 165.1mm
SAE AMS QQ-A-225/6
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 310 MIN MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 427 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 10 Min % |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.79 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 640°C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 23.1 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 73 ເກຣດສະເລ່ຍ |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 121-150 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 30-40 % IACS |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- ການນຳໃຊ້ເຕັກໂນໂລຊີສູງ
- ອົງປະກອບປ້ອງກັນ
- ສ່ວນປະກອບຂອງອາວະກາດ
ຄຸນລັກສະນະ
- ມີຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງທີ່ດີຫຼາຍ
- Excellent when welding using resistance, spot and beam methods. Other welding methods are not recommended
- Corrosion resistance to atmospheric attack is poor