Aluminium, Commercial Alloy
6060 T5 Extrusions
General commercial aluminium alloy.
Aluminium alloy 6060 is a medium strength heat treatable alloy with a strength slightly lower than 6005A.
It is commonly used alloy for very complex cross sections.
PDFni yuklab oling
Dayoq
ILTIMOS, E'TIBORGA OLING
Agar siz izlayotgan narsani topa olmasangiz, iltimos, o'z… bilan bog'laning. Mahalliy xizmat markazi Sizning aniq talablaringizga muvofiq.
6060 T5 Aluminium Related Specifications
| Tizim / Standart | Davlat / mintaqa | Sinf / Lavozim |
| Ikki nuqtali | AQSh | 6060-T5 |
| Birlashgan Millatlar Tashkiloti | Xalqaro | A96060 (6060-T5) |
| Ingliz / Nemis | Yevropa | EN AW-6060-T5 / 3.3206 |
| EN Nom | Yevropa | AlMgSi-T5 |
| Buyuk Britaniya | Xitoy | 6060-T5 |
| BS | Buyuk Britaniya | 6060-T5 (extruded profiles) |
Xususiyatlari
Kimyoviy tarkib
Alloy 6060
| Kimyoviy element | % Hozir |
| Marganets (Mn) | 0.00 - 0.10 |
| Temir (Fe) | 0.10 - 0.30 |
| Magniy (Mg) | 0.35 - 0.60 |
| Silikon (Si) | 0.30 - 0.60 |
| Mis (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Rux (Zn) | 0.00 - 0.15 |
| Titan (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| Xrom (Cr) | 0.00 - 0.05 |
| Boshqa (har biri) | 0.00 - 0.05 |
| Boshqalar (Jami) | 0.00 - 0.15 |
| Aluminiy (Al) | Muvozanat |
Mexanik xususiyatlari
Extrusions Up to 150mm Dia., 15mm WT tube, 5mm WT profiles
| Kimyoviy element | % Hozir |
| Marganets (Mn) | 0.00 - 0.10 |
| Temir (Fe) | 0.10 - 0.30 |
| Magniy (Mg) | 0.35 - 0.60 |
| Silikon (Si) | 0.30 - 0.60 |
| Mis (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Rux (Zn) | 0.00 - 0.15 |
| Titan (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| Xrom (Cr) | 0.00 - 0.05 |
| Boshqa (har biri) | 0.00 - 0.05 |
| Boshqalar (Jami) | 0.00 - 0.15 |
| Aluminiy (Al) | Muvozanat |
Umumiy jismoniy xususiyatlari
| Jismoniy xususiyat | Qiymat |
| Zichlik | 2,70 g/sm³ |
| Erish nuqtasi | 655 °C |
| Issiqlik kengayishi | 23.4 x 10⁻⁶/K |
| Elastiklik moduli | 69.5 GPa |
| Issiqlik o'tkazuvchanligi | 209 W/m.K |
| Elektrik qarshiligi | 54 % IACS |
| Elektrik qarshiligi | 0.032 x 10-6 Ω .m |
Ilovalar
- Architectural sections for windows, doors, curtain walls
- Interior fittings, frame systems, lighting, ladders, railings, fences
- Heat sink sections, electronic modules, electro motor housings
- Flexible assembly systems, special machinery elements
- Truck and trailer flooring, pneumatic installation, railway, inside applications
- Irrigation, heating and cooling pipes
- Furniture, office equipment
Xususiyatlari
- Very good corrosion resistance
- Juda yaxshi payvandlanuvchanlik
- Good cold formability especially in temper T4
- Suitable for anodising
Qo'shimcha ma'lumot
Payvandlanuvchanlik
| Process | Rating |
| Weldability - Gas | Yaxshi |
| Weldability - Arc | Very Good |
| Weldability - Resistance | Yaxshi |
| Brazability | Very Good |
Yasalishi
| Process | Rating |
| Workability - Cold | Yaxshi |
| Mashinaga ishlov berish imkoniyati | Acceptable |
| Anodising | Very Good |