Aluminium, Commercial Alloy
7075 T6 Bar & Extrusions
A high strength aerospace aluminium alloy.
7075 aluminium alloy is an aluminium alloy, with zinc as the primary alloying element. It is one of the most commonly used aluminium alloy for highly stressed structural applications, where the need for good corrosion resistance is not important.
PDFni yuklab oling
Dayoq
ILTIMOS, E'TIBORGA OLING
Agar siz izlayotgan narsani topa olmasangiz, iltimos, o'z… bilan bog'laning. Mahalliy xizmat markazi Sizning aniq talablaringizga muvofiq.
7075 T6 Aluminium Related Specifications
| Tizim / Standart | Davlat / mintaqa | Sinf / Lavozim |
| Ikki nuqtali | AQSh | 7075-T6 |
| Birlashgan Millatlar Tashkiloti | Xalqaro | A97075 (7075-T6) |
| Ingliz / Nemis | Yevropa | EN AW-7075-T6 / 3.4365 |
| EN Nom | Yevropa | AlZn5.5MgCu-T6 |
| Buyuk Britaniya | Xitoy | 7A09-T6 (equivalent to 7075-T6) |
| JIS | Yaponiya | A7075-T6 |
| BS | Buyuk Britaniya | 7075-T6 (L95, high-strength wrought alloy) |
| Afnor | Fransiya | A-Z5GU-T6 |
Xususiyatlari
Kimyoviy tarkib
Alloy 7075
| Kimyoviy element | % Hozir |
| Silikon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Temir (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| Mis (Cu) | 1.20 - 2.00 |
| Marganets (Mn) | 0.00 - 0.30 |
| Xrom (Cr) | 0.18 - 0.28 |
| Magniy (Mg) | 2.10 - 2.90 |
| Rux (Zn) | 5.10 - 6.10 |
| Titan (Ti) | 0.00 - 0.20 |
| Boshqa (har biri) | 0.00 - 0.05 |
| Boshqalar (Jami) | 0.00 - 0.15 |
| Aluminiy (Al) | Muvozanat |
Mexanik xususiyatlari
Drawn Bar Up to 25mm
| Mexanik xususiyat | Qiymat |
| Dalil stress | 480 Min MPa |
| Cho'zilish mustahkamligi | 540 Min MPa |
| Cho'zilish A50 mm | 7 daqiqa % |
Umumiy jismoniy xususiyatlari
| Jismoniy xususiyat | Qiymat |
| Zichlik | 2.80 g/cm³ |
| Erish nuqtasi | 635 °C |
| Issiqlik kengayishi | 23,5 x 10⁻⁶/K |
| Elastiklik moduli | 72 GPa |
| Issiqlik o'tkazuvchanligi | 130 W/m.K |
| Elektrik qarshiligi | 40 % IACS |
Ilovalar
- Aircraft structures
- Gears and shafts
- Automotive
- Bicycle components
- Rock climbing equipment
Xususiyatlari
- Excellent mechanical properties
- Good ductility
- High strength and toughness
- Good resistance to fatigue
- Superior stress corrosion resistance