Aluminium, Commercial Alloy
5052 H32 Sheet & Plate
Medium to high strength, non heat treatable aluminium alloy.
Aluminium alloy 5052 in H32 temper is a medium to high strength alloy with a strength slightly higher than 5251 and a medium to high fatigue strength.
PDFni yuklab oling
Dayoq
| Sheet Size | Thicknesses |
| 2500 x 1250 | 1.5mm - 3.0mm |
ILTIMOS, E'TIBORGA OLING
Agar siz izlayotgan narsani topa olmasangiz, iltimos, o'z… bilan bog'laning. Mahalliy xizmat markazi Sizning aniq talablaringizga muvofiq.
5052 H32 Aluminium Related Specifications
| Tizim / Standart | Davlat / mintaqa | Sinf / Lavozim |
| Ikki nuqtali | AQSh | 5052-H32 |
| Birlashgan Millatlar Tashkiloti | Xalqaro | A95052 (5052-H32) |
| Ingliz / Nemis | Yevropa | EN AW-5052-H32 / 3.3523 |
| EN Nom | Yevropa | AlMg2,5-H32 |
| Buyuk Britaniya | Xitoy | 5052-H32 |
| JIS | Yaponiya | A5052-H32 |
| DIN | Germany | 3.3523 (AlMg2,5-H32) |
| BS | Buyuk Britaniya | 5052-H32 (equivalent grade) |
| Afnor | Fransiya | A-G2,5C-H32 |
Xususiyatlari
Kimyoviy tarkib
Alloy 5052
| Kimyoviy element | % Hozir |
| Marganets (Mn) | 0.00 - 0.10 |
| Temir (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Mis (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Magniy (Mg) | 2.20 - 2.80 |
| Silikon (Si) | 0.00 - 0.25 |
| Rux (Zn) | 0.00 - 0.10 |
| Xrom (Cr) | 0.15 - 0.35 |
| Boshqalar (Jami) | 0.00 - 0.15 |
| Boshqa (har biri) | 0.00 - 0.05 |
| Aluminiy (Al) | Muvozanat |
Mexanik xususiyatlari
Sheet and Treadplate 0.2mm to 6.00mm
| Mexanik xususiyat | Qiymat |
| Cho'zilish mustahkamligi | 210 - 260 MPa |
| Dalil stress | 130 Min MPa |
| Brinell qattiqligi | 61 HB |
Umumiy jismoniy xususiyatlari
| Jismoniy xususiyat | Qiymat |
| Zichlik | 2.68 g/cm³ |
| Erish nuqtasi | 605 °C |
| Issiqlik kengayishi | 23.7 x 10-6/K |
| Elastiklik moduli | 70 GPa |
| Issiqlik o'tkazuvchanligi | 138 W/m.K |
| Elektrik qarshiligi | 0.0495 x 10-6 Ω .m |
Ilovalar
- Treadplate
- Boilermaking
- Containers
- Nameplates
- Road Signs
- Architectural Panelling
- Welded Tubes
- Chemical Industry
- Irrigation
- Desalination units
- Pressure Vessels
- Rivets
Xususiyatlari
- Very good corrosion resistance to seawater and marine and industrial atmosphere
- Very good weldability and good cold formability
- Decorative finish
- Hard wearing
- Non-slip
- Corrosion resistant
- Low maintenance
- Anti-Static
- Lightweight
Qo'shimcha ma'lumot
Yasalishi
| Process | Rating |
| Workability - Cold | Yaxshi |
| Mashinaga ishlov berish imkoniyati | Acceptable |
Payvandlanuvchanlik
| Process | Rating |
| Weldability - Gas | Yaxshi |
| Weldability - Arc | Very Good |
| Weldability - Resistance | Very Good |
| Brazability | Acceptable |
| Solderability | Not Recommended |