ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
3103 H14 Sheet
A commercial aluminium alloy which is close in properties to 3003.
Aluminium 3103 is a medium strength aluminium alloy often found in transport and HVAC applications.
It has very similar properties to 3003. It has better mechanical properties over the 1000 series alloys especially at elevated temperatures.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
| ຂະໜາດແຜ່ນ | ຄວາມໜາ |
| 2000 x 1000 | 1.0mm - 1.5mm |
| 2500 x 1250 | 1.0mm - 3.0mm |
| 3000 x 1250 | 3.0mm |
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
3103 H14 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 3103-H14 |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-3103-H14 / 3.0515 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlMn1-H14 |
| GB | ຈີນ | 3103-H14 (GB/T 3190) |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | A3103-H14 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A93103 (3103-H14) |
| BS (older) | ອັງກິດ | 3103 (N3) H14 |
| AFNOR | ປະເທດຝຣັ່ງ | 3103-H14 (AlMn1) |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 3103
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.90 - 1.50 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.70 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 0.00 - 0.30 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.50 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.00 - 0.10 |
| Titanium + Zirconium (Ti+Zr) | 0.00 - 0.10 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Sheet 0.2mm to 6.0mm
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 140 - 180 MPa |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 120 Min MPa |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 45 HB |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.73 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 655 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 23.1 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 69.5 ເກຣດສະເລ່ຍ |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 160 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 42 % IACS |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Heat exchangers
- Air condition evaporators
- Aircraft and military components
- Motor vehicle radiators
- Freezer linings
- Cladding alloy
- Office equipment
- Tubing and piping
- Pressure vessels
ຄຸນລັກສະນະ
- Good cold workability
- ສາມາດເຊື່ອມໄດ້ດີຫຼາຍ
- Good resistance to atmospheric corrosion
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | Acceptable |
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ | ດີຫຼາຍ |