ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
5754 H22 Sheet & Plate
Excellent resistance to corrosion, especially seawater. Ideal in the marine, nuclear, chemical and oil & gas industries.
Aluminium alloy 5754 has excellent corrosion resistance especially to seawater and industrially polluted atmospheres such as marine, nuclear, chemical, oil & gas industry applications.
It has higher strength than 5251. This high strength makes 5754 highly suited to flooring applications.
Plate can be cut to customer requirements. Contact your local Service Centre for further details.
Please note that mechanical properties shown are for H22.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
5754 H22 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 5754-H22 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A95754 (5754-H22) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-5754-H22 / 3.3535 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlMg3-H22 |
| GB | ຈີນ | 5754-H22 |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 5754-H22 (sheet / plate) |
| AFNOR | ປະເທດຝຣັ່ງ | A-G3M-H22 |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 5754
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.00 - 0.50 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 2.60 - 3.60 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.40 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.00 - 0.30 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Manganese + Chromium (Mn+Cr) | 0.10 - 0.60 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Sheet & Plate 0.2mm to 40mm
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 130 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 220 - 270 MPa |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 63 HB |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 7 Min % |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.66 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 600°C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 24 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 68 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 147 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.049 x 10-6 Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- High strength aerospace components
- Military vehicles
- Bridges
- Weapons manufacture
- Structural applications
ຄຸນລັກສະນະ
- Machinability of aluminium alloy 2014A is very good.
- Resistance to atmospheric attack is poor especially when exposed to water or salt environments. To protect against atmospheric corrosion in storage, lightly coat with lanolin based protective oil.
- Good hard anodising capability
- Good strength levels after heat treatment
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | Very Good |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | ສະເລ່ຍ |
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | Poor |