ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
6082 T4 Bar & Extrusion
ໂລຫະປະສົມອາລູມີນຽມໂຄງສ້າງທີ່ມີຄວາມແຂງແຮງສູງສຸດໃນຊຸດ 6000.
Known as a “structural” alloy, aluminium alloy 6082 has the highest strength of the 6000 series. The addition of a large amount of manganese controls the grain structure which in turn results in a stronger alloy. 6082 is typically used in highly stressed applications.
It is difficult to produce thin walled, complicated extrusion shapes in alloy 6082. The extruded surface finish is not as smooth as other similar strength alloys in the 6000 series.
Alloy 6082 is typically supplied as channel, angle, tee, square bar, square box section, rectangular box section, flat bar, tube, sheet, shate & plate.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
6082 T4 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 6082-T4 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A96082 (6082-T4) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-6082-T4 / 3.2315 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | AlSi1MgMn-T4 |
| GB | ຈີນ | 6082-T4 |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 6082-T4 (HE30-T4, equivalent) |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 6082
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.40 - 1.00 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 0.60 - 1.20 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.70 - 1.30 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| ໂຄຣມຽມ (Cr) | 0.00 - 0.25 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ທັງໝົດ) | 0.00 - 0.15 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Extruded Rod,Bar,Tube & Profiles Up to 200mm Dia.or A/F, Up to 25mm WT tube & Prof
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 110 Min MPa |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 205 Min MPa |
| ການຍືດຕົວ A50 ມມ | 12 Min % |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 70 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 14 Min % |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.70 ກຣາມ/ຊມ³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 555 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 24 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 70 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 180 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.038 x 10-6 Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Highly stressed applications
- Trusses
- Bridges
- Cranes
- Transport applications
- Ore skips
- Beer barrels
- Milk churns
ຄຸນລັກສະນະ
- Excellent corrosion resistance
- ຄວາມແຂງແຮງປານກາງ
- Good machinability. In the T6 and T651 temper, alloy 6082 machines well and produces tight coils of swarf when chip breakers are used.
- Good weldability
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
- 6082 has very good weldability but strength is lowered in the weld zone. When welded to itself, alloy 4043 wire is recommended. If welding 6082 to 7005, then the wire used should be alloy 5356.
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ | ດີ |
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | ດີ |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | ດີ |