Aluminium, Commercial Alloy
3103 H14 Sheet
A commercial aluminium alloy which is close in properties to 3003.
Aluminium 3103 is a medium strength aluminium alloy often found in transport and HVAC applications.
It has very similar properties to 3003. It has better mechanical properties over the 1000 series alloys especially at elevated temperatures.
PDFni yuklab oling
Dayoq
| Sheet Size | Thicknesses |
| 2000 x 1000 | 1.0mm - 1.5mm |
| 2500 x 1250 | 1.0mm - 3.0mm |
| 3000 x 1250 | 3.0mm |
ILTIMOS, E'TIBORGA OLING
Agar siz izlayotgan narsani topa olmasangiz, iltimos, o'z… bilan bog'laning. Mahalliy xizmat markazi Sizning aniq talablaringizga muvofiq.
3103 H14 Aluminium Related Specifications
| Tizim / Standart | Davlat / mintaqa | Sinf / Lavozim |
| Ikki nuqtali | AQSh | 3103-H14 |
| Ingliz / Nemis | Yevropa | EN AW-3103-H14 / 3.0515 |
| EN Nom | Yevropa | AlMn1-H14 |
| Buyuk Britaniya | Xitoy | 3103-H14 (GB/T 3190) |
| JIS | Yaponiya | A3103-H14 |
| Birlashgan Millatlar Tashkiloti | Xalqaro | A93103 (3103-H14) |
| BS (older) | Buyuk Britaniya | 3103 (N3) H14 |
| Afnor | Fransiya | 3103-H14 (AlMn1) |
Xususiyatlari
Kimyoviy tarkib
Alloy 3103
| Kimyoviy element | % Hozir |
| Marganets (Mn) | 0.90 - 1.50 |
| Temir (Fe) | 0.00 - 0.70 |
| Mis (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Magniy (Mg) | 0.00 - 0.30 |
| Silikon (Si) | 0.00 - 0.50 |
| Rux (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| Boshqa (har biri) | 0.00 - 0.05 |
| Boshqalar (Jami) | 0.00 - 0.15 |
| Xrom (Cr) | 0.00 - 0.10 |
| Titan + Zirkoniy (Ti+Zr) | 0.00 - 0.10 |
| Aluminiy (Al) | Muvozanat |
Mexanik xususiyatlari
Sheet 0.2mm to 6.0mm
| Mexanik xususiyat | Qiymat |
| Cho'zilish mustahkamligi | 140 - 180 MPa |
| Dalil stress | 120 Min MPa |
| Brinell qattiqligi | 45 HB |
Umumiy jismoniy xususiyatlari
| Jismoniy xususiyat | Qiymat |
| Zichlik | 2.73 g/cm³ |
| Erish nuqtasi | 655 °C |
| Issiqlik kengayishi | 23.1 x 10⁻⁶/K |
| Elastiklik moduli | 69.5 GPa |
| Issiqlik o'tkazuvchanligi | 160 W/m.K |
| Elektrik qarshiligi | 42 % IACS |
Ilovalar
- Heat exchangers
- Air condition evaporators
- Aircraft and military components
- Motor vehicle radiators
- Freezer linings
- Cladding alloy
- Office equipment
- Tubing and piping
- Pressure vessels
Xususiyatlari
- Good cold workability
- Juda yaxshi payvandlanuvchanlik
- Good resistance to atmospheric corrosion
Qo'shimcha ma'lumot
Yasalishi
| Process | Rating |
| Workability - Cold | Yaxshi |
| Mashinaga ishlov berish imkoniyati | Acceptable |
Payvandlanuvchanlik
| Process | Rating |
| Weldability - Gas | Very Good |
| Weldability - Arc | Very Good |
| Weldability - Resistance | Yaxshi |
| Brazability | Very Good |
| Solderability | Juda yaxshi |