ອາລູມິນຽມ, ໂລຫະປະສົມທາງການຄ້າ
1050A H14 Sheet
Aluminium alloy sheet for general purpose use.
Aluminium alloy 1050 is a popular grade of aluminium for general sheet metal work where moderate strength is required.
ດາວໂຫຼດ PDF
ຂອບເຂດ
| ຂະໜາດແຜ່ນ | ຄວາມໜາ |
| 2000 x 1000 | 0.5mm - 3.0mm |
| 2500 x 1250 | 0.5mm - 3.0mm |
| 3000 x 1250 | 1.0mm - 3.0mm |
| 3000 x 1500 | 1.2mm - 4.0mm |
| 4000 x 1000 | 2.0mm - 3.0mm |
| 4000 x 1250 | 2.0mm - 3.0mm |
| 4000 x 1500 | 2.0mm - 3.0mm |
| 4000 x 2000 | 2.0mm - 3.0mm |
| Some sheet can be supplied polycoated on one or two sides. | |
Stucco Sheets
| ຂະໜາດແຜ່ນ | ຄວາມໜາ |
| 2000 x 1000 | 0.5mm - 0.8mm |
| 2500 x 1250 | 0.5mm - 1.2mm |
ກະລຸນາຮັບຊາບ
ຖ້າທ່ານບໍ່ເຫັນສິ່ງທີ່ທ່ານກຳລັງຊອກຫາ, ກະລຸນາຕິດຕໍ່ຫາທ່ານ ສູນບໍລິການທ້ອງຖິ່ນ ກັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
1050A H14 Aluminium Related Specifications
| ລະບົບ / ມາດຕະຖານ | ປະເທດ / ພາກພື້ນ | ຊັ້ນ / ຕຳແໜ່ງ |
| AA | ສະຫະລັດອາເມລິກາ | 1050A-H14 |
| ສະຫະປະຊາຊາດ | ສາກົນ | A91050 (H14) |
| ອັງກິດ / DIN | ເອີຣົບ | EN AW-1050A-H14 |
| ຊື່ EN | ເອີຣົບ | Al99.5-H14 |
| GB | ຈີນ | 1050-H14 |
| ຈີໄອເອສ | ຍີ່ປຸ່ນ | A1050-H14 |
| DIN | Germany | 3.0255 (Al99.5-H14) |
| ບີເອສ | ອັງກິດ | 1B-H14 |
| AFNOR | ປະເທດຝຣັ່ງ | A5-H14 |
ຊັບສິນ
ສ່ວນປະກອບທາງເຄມີ
Alloy 1050A
| ທາດເຄມີ | % ປັດຈຸບັນ |
| ແມງການີສ (Mn) | 0.00 - 0.05 |
| ທາດເຫຼັກ (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| ທອງແດງ (Cu) | 0.00 - 0.05 |
| ແມກນີຊຽມ (ມກ) | 0.00 - 0.05 |
| ຊິລິໂຄນ (Si) | 0.00 - 0.25 |
| ສັງກະສີ (Zn) | 0.00 - 0.07 |
| ໄທທານຽມ (Ti) | 0.00 - 0.05 |
| ອື່ນໆ (ແຕ່ລະອັນ) | 0.00 - 0.03 |
| ອາລູມິນຽມ (Al) | ຍອດເງິນ |
ຄຸນສົມບັດທາງກົນຈັກ
Sheet 0.2mm to 6.00mm
| ຊັບສິນທາງກົນຈັກ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມຕ້ານທານແຮງດຶງ | 105 - 145 MPa |
| ຫຼັກຖານຄວາມກົດດັນ | 85 Min MPa |
| ຄວາມແຂງ Brinell | 34 HB |
| ການຍືດຕົວ A | 12 Min % |
ຄຸນສົມບັດທາງກາຍະພາບທົ່ວໄປ
| ຊັບສິນທາງກາຍະພາບ | ມູນຄ່າ |
| ຄວາມໜາແໜ້ນ | 2.71 g/cm³ |
| ຈຸດລະລາຍ | 650 °C |
| ການຂະຫຍາຍຕົວທາງຄວາມຮ້ອນ | 24 x 10-6/K |
| ໂມດູນຄວາມຍືດຫຍຸ່ນ | 71 GPa |
| ການນຳຄວາມຮ້ອນ | 222 W/m.K |
| ຄວາມຕ້ານທານໄຟຟ້າ | 0.0282 x 10-6Ω .m |
ແອັບພລິເຄຊັນ
- Alloy 1050 is typically used for:
- Chemical process plant equipment
- Food industry containers
- Pyrotechnic powder
- Architectural flashings
- Lamp reflectors
- Cable sheathing
- General sheet metalwork
ຄຸນລັກສະນະ
- Excellent corrosion resistance
- High ductility
- Highly reflective finish
- Excellent weldability
- Excellent cold working properties
ຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ
ການຜະລິດ
| ຂະບວນການ | ການໃຫ້ຄະແນນ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຮັດວຽກໄດ້ - ເຢັນ | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການປຸງແຕ່ງ | Poor |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ອາຍແກັສ | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - Arc | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ - ຄວາມຕ້ານທານ | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເປັນໂລຫະປະສົມ | ດີເລີດ |
| ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ | ດີເລີດ |
ຄວາມສາມາດໃນການເຊື່ອມ
When welding 1050 to itself or an alloy from the same subgroup the recommended filler wire is 1100. For welding to alloys 5083 and 5086 or alloys from the 7XXX series, the recommend wire is 5356. For other alloys use 4043 filler wire.