Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
1050A H14 Sheet
Aluminium alloy sheet for general purpose use.
Aluminium alloy 1050 is a popular grade of aluminium for general sheet metal work where moderate strength is required.
PDF татаж авах
Хүрээ
| Хавтны хэмжээ | Зузаан |
| 2000 x 1000 | 0.5mm - 3.0mm |
| 2500 x 1250 | 0.5mm - 3.0mm |
| 3000 x 1250 | 1.0mm - 3.0mm |
| 3000 x 1500 | 1.2mm - 4.0mm |
| 4000 x 1000 | 2.0 мм - 3.0 мм |
| 4000 x 1250 | 2.0 мм - 3.0 мм |
| 4000 x 1500 | 2.0 мм - 3.0 мм |
| 4000 x 2000 | 2.0 мм - 3.0 мм |
| Some sheet can be supplied polycoated on one or two sides. | |
Stucco Sheets
| Хавтны хэмжээ | Зузаан |
| 2000 x 1000 | 0.5mm - 0.8mm |
| 2500 x 1250 | 0.5mm - 1.2mm |
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
1050A H14 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 1050A-H14 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A91050 (H14) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-1050A-H14 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | Al99.5-H14 |
| ГБ | Хятад | 1050-H14 |
| JIS | Япон | A1050-H14 |
| ДИН | Герман | 3.0255 (Al99.5-H14) |
| BS | Их Британи | 1B-H14 |
| АФНОР | Франц | A5-H14 |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 1050A
| Химийн элемент | % Одоо |
| Манган (Mn) | 0.00 - 0.05 |
| Төмөр (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Зэс (Cu) | 0.00 - 0.05 |
| Магни (Mg) | 0.00 - 0.05 |
| Кремний (Si) | 0.00 - 0.25 |
| Цайр (Zn) | 0.00 - 0.07 |
| Титан (Ti) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.03 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Хавтан 0.2 мм-ээс 6.00 мм хүртэл
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Суналтын бат бэх | 105 - 145 MPa |
| Баталгаажуулах стресс | 85 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 34 HB |
| Уртралт A | 12 мин % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.71 г/см³ |
| Хайлах цэг | 650 °C |
| Дулааны өргөлт | 24 x 10⁻⁶/К |
| Уян хатуугийн модуль | 71 ГПа |
| Дулааны дамжуулалт | 222 Вт/м·К |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.0282 x 10-6Ω .m |
Хэрэглээ
- Alloy 1050-ийг ихэвчлэн дараах зориулалтаар ашигладаг:
- Химийн технологийн үйлдвэрийн тоног төхөөрөмж
- Хүнсний үйлдвэрийн сав баглаа боодол
- Пиротехник нунтаг
- Архитектурын битүүмжлэх хавтангууд
- Лампын тусгагчид
- Кабелийн бүрхүүл
- Ерөнхий металл хавтангийн ажил
Онцлог шинжүүд
- Маш сайн зэврэлт тэсвэрлэх чадвар
- Өндөр уян хатан чанар
- Өндөр тусгайтай өнгөлгөө
- Гайхалтай гагнагддаг чадвар
- Хүйтэн боловсруулалтын шилдэг шинж чанарууд
Нэмэлт мэдээлэл
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Гайхалтай |
| Машинлах боломжтой байдал | Ядуу |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Гайхалтай |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Гайхалтай |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Гайхалтай |
| Бразил чадвар | Гайхалтай |
| Ганхах боломжтой байдал | Гайхалтай |
Гандах чадвар
1050 ган эсвэл ижил дэд бүлгийн хайлштай гагнахад санал болгож буй дүүргэгч утас нь 1100 юм. 5083, 5086 болон 7XXX цувралын хайлшуудтай гагнахад санал болгож буй дүүргэгч утас нь 5356 юм. Бусад хайлшуудад 4043 дүүргэгч утас ашиглана.