Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
5754 H111 Sheet & Plate
Superb corrosion resistance and ideal for use in marine, nuclear, chemical or oil & gas industries.
Алюминий 5754 хайлш нь ялангуяа далайн ус болон аж үйлдвэрийн бохирдсон орчинд, жишээлбэл далайн, цөмийн, химийн, нефть, хийн салбарын хэрэглээнд маш сайн зэврэлтэнд тэсвэртэй.
It has higher strength than 5251. This high strength makes 5754 highly suited to flooring applications.Please note that mechanical properties shown are for H111 temper.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
5754 H111 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 5754-H111 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A95754 (5754-H111) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-5754-H111 / 3.3535 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMg3-H111 |
| ГБ | Хятад | 5754-H111 |
| BS | Их Британи | 5754-H111 (marine/structural) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Хуванцар 5754
| Химийн элемент | % Одоо |
| Манган (Mn) | 0.00 - 0.50 |
| Төмөр (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Магни (Mg) | 2.60 - 3.60 |
| Кремний (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Хромын (Cr) | 0.00 - 0.30 |
| Зэс (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Манган + Хромын (Mn+Cr) | 0.10 - 0.60 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Титан (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Цайр (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Хавтан 0.2 мм-ээс 6.00 мм хүртэл
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 60 мин МПа |
| Суналтын бат бэх | 160 - 200 МПа |
| Бринеллийн хатуулаг | 44 HB |
| Уртлалт A50 мм | 12 мин % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.66 г/см³ |
| Хайлах цэг | 600 °C |
| Дулааны өргөлт | 24 x 10^-6 /K |
| Уян хатуугийн модуль | 68 ГПа |
| Дулааны дамжуулалт | 147 Вт/м·К |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.049 x 10^-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Алхалтын хавтан
- Усан онгоцны үйлдвэрлэл
- Тээврийн хэрэгслийн кузовууд
- Риветүүд
- Загас агнуурын үйлдвэрийн тоног төхөөрөмж
- Хоол боловсруулах
- Гагнаж бэхэлсэн химийн болон цөмийн бүтэцүүд
Онцлог шинжүүд
- Гайхалтай гагнагддаг чадвар
- Сайн хэлбэржилт
- Далайн ус болон үйлдвэрийн химийн бодисын зэврэлтэнд маш сайн тэсвэртэй
Нэмэлт мэдээлэл
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Маш сайн |
| Машинлах боломжтой байдал | Дундаж |
Гандах чадвар
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Гайхалтай |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Гайхалтай |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Гайхалтай |
| Бразил чадвар | Ядуу |