Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
2014 T6511 Bar & Extrusion
Дулааны боловсруулалтын дараа ч бат бэх чанараа хадгалдаг өндөр бат бэх хөнгөн цагаан хайлш.
A high strength 4 to 5% copper alloy produced in extruded bar and profile form, in the fully heat-treated condition (solution heat-treated & artificially aged).
Normally stocked in the T6511 condition (stress relieved by controlled stretching) Except for sizes under 10mm diameter and over 203.2mm diameter. (T6 only). Over 203.mm diameter is manufactured to chemical composition only.
PDF татаж авах
Хүрээ
| Бүтээгдэхүүний хэлбэр | Империал хэмжээсүүд | Метрийн хэмжээсүүд |
| Дугуй саваа | 3/16"-16" | 6 мм - 50 мм |
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
2014 T6511 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 2014-T6511 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A92014 (2014-T6511) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-2014A / WNr 3.1255-T6511 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlCu4SiMg-T6511 |
| ASTM B221 | АНУ | 2014-T6511 extruded bars / rods / shapes |
| ГБ | Хятад | 2A14-T6511 |
| JIS | Япон | A2014-T6511 |
| Шинжлэх ухааны бакалаврын зэрэг (агаарын болон сансрын инженерчлэл) | Их Британи | L168 / HE15 (2014A bars & sections, T6511) |
| АФНОР | Франц | A-U4SG-T6511 |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Хуванцар 2014
| Химийн элемент | % Одоо |
| Кремний (Si) | 0.50 - 0.90 |
| Төмөр (Fe) | 0.50 ихдэхгүй |
| Зэс (Cu) | 3.90 - 5.00 |
| Цайр (Zn) | 0.25 max |
| Манган (Mn) | 0.40 - 1.20 |
| Магни (Mg) | 0.20 - 0.80 |
| Титан (Ti) | 0.15 ихдэхгүй |
| Бусад (Нийт) | 0.15 ихдэхгүй |
| Хромын (Cr) | 0.10 ихдэхгүй |
| Никель (Ni) | 0.10 ихдэхгүй |
| Бусад (Тус бүр) | 0.05 ихдэхгүй |
| Титан + Цирконий (Ti+Zr) | 0.20 ихдэхгүй |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Profile 25mm to 75mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 415 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 460 минут МПа |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Уртралт A | 7 мин % |
Profile Up to 25mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 370 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 415 Min MPa |
| Уртлалт A50 мм | 5 мин % |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Уртралт A | 7 мин % |
Tube 10mm to 40mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 400 мин МПа |
| Суналтын бат бэх | 450 Min МПа |
| Уртлалт A50 мм | 4 мин % |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Уртралт A | 6 мин % |
Tube Up to 10mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 370 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 415 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Уртралт A | 7 мин % |
| Уртлалт A50 мм | 5 мин % |
Bar 150mm to 200mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 350 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 430 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Уртралт A | 6 мин % |
Bar 75mm to 150mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 420 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 465 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Уртралт A | 7 мин % |
Bar 25mm to 75mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 415 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 460 минут МПа |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Уртралт A | 7 мин % |
Rod & Bar Up to 25mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Суналтын бат бэх | 415 Min MPa |
| Баталгаажуулах стресс | 370 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Уртлалт A50 мм | 5 мин % |
| Уртралт A | 6 мин % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.82 г/см³ |
| Уян хатуугийн модуль | 71 ГПа |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.045 x 10-6 Ω .m |
| Дулааны дамжуулалт | 138 Вт/м·К |
| Дулааны өргөлт | 23 x 10⁻⁶/К |
| Хайлах цэг | 535 °C |
Хэрэглээ
- Өндөр бат бэх агаарын тээврийн бүрэлдэхүүн хэсгүүд
- Цэргийн тээврийн хэрэгсэл
- Гүүрүүд
- Зэвсэг үйлдвэрлэл
- Бүтцийн хэрэглээ
Онцлог шинжүүд
- 2014A хөнгөн цагаан хайлшны машины боловсруулах чадвар маш сайн.
- Агаар мандалд өртөхдөө, ялангуяа ус эсвэл давстай орчинд өртөхөд тэсвэр муутай. Хадгалалтын явцад агаар мандалын зэврэлтээс хамгаалахын тулд ланолин суурьтай хамгаалалтын тосоор нимгэн түрхэнэ.
- Сайн хатуу аноджуулах чадвар
- Дулааны боловсруулалтын дараа бат бэх чанар сайн байна
Нэмэлт мэдээлэл
Гандах чадвар
| Процесс | Үнэлгээ |
| Цутгамал болон наалдамхай гагнуур | Зөвлөдөггүй |
| Хүчилтөрөгч | Зөвлөдөггүй |
| Инерц хий | Зөвлөдөггүй |
| Хаалт, цэг, туяа | Гайхалтай |
Гадаргуугийн боловсруулалт
| Процесс | Үнэлгээ |
| Хамгаалалтын аноджуулалт | Шударга |
| Гялалзсан аноджуулалт | Тохиромжгүй |
| Хатуу аноджуулалт | Сайн |
| Өнгөт аноджуулалт | Fair (Dark colours only) |
| Хавтанцар | Маш сайн |
Зэврэлт тэсвэр
- Агаар мандалын нөлөөллийн эсэргүүцэл: Муу, ялангуяа ус эсвэл давстай орчинд өртөхөд.
- Хадгалалтын явцад агаар мандалын зэврэлтээс хамгаалахын тулд ланолин суурьтай хамгаалалтын тосоор нимгэн бүрх.