Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
5754 H114 Sheet & Plate
Далай, цөмийн, химийн болон газрын тос, байгалийн хийн салбарт ашиглахад маш сайн зэврэлтэнд тэсвэртэй.
Aluminium alloy 5754 has excellent corrosion resistance especially to seawater and industrially polluted atmospheres such as marine, nuclear, chemical, oil & gas industry applications.
It has higher strength than 5251. This high strength makes 5754 highly suited to flooring applications.
Please note that mechanical properties shown are for H114 temper.
PDF татаж авах
Хүрээ
| Хавтны хэмжээ | Зузаан |
| 2000 x 1000 | 2.0mm - 6.0mm |
| 2500 x 1250 | 1.5mm - 9.5mm |
| 3000 x 1500 | 2.0mm - 6.0mm |
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
5754 H114 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 5754-H114 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A95754 (5754-H114) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-5754-H114 / 3.3535 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMg3-H114 |
| ГБ | Хятад | 5754-H114 |
| BS | Их Британи | 5754-H114 |
| АФНОР | Франц | A-G3M-H114 |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 5754
| Химийн элемент | % Одоо |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Магни (Mg) | 2.60 - 3.60 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.30 |
| Manganese + Chromium (Mn+Cr) | 0.10 - 0.60 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.50 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Aluminium Sheet 0.2mm to 6.00mm
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 80 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 190 - 260 MPa |
| Elongation A50 mm | 12 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 52 HB |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.66 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 600 °C |
| Дулааны өргөлт | 24 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 68 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 147 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.049 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Treadplate
- Shipbuilding
- Vehicle bodies
- Rivets
- Fishing industry equipment
- Food processing
- Welded chemical and nuclear structures
Онцлог шинжүүд
- Excellent weldability
- Good formability
- Excellent resistance to seawater & industrial chemical corrosion
Нэмэлт мэдээлэл
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Маш сайн |
| Машинлах боломжтой байдал | Average |
Гандах чадвар
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Excellent |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Excellent |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Excellent |
| Бразил чадвар | Poor |