Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
6106 T6 Extrusion
A wrought alloy with good corrosion resistance.
Aluminium alloy 6106 is an extrusion alloy designed to provide optimum combination of mechanical properties, complexity of shape, minimum section thickness and good surface finish together with the good resistance, weldability and formability associated with the 6000 series alloys.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
6106 T6 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 6106-T6 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A96106 (6106-T6) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-6106-T6 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMgSiMn-T6 |
| BS | Их Британи | 6106-T6 (extruded profiles) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 6106
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.05 - 0.20 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.35 |
| Магни (Mg) | 0.40 - 0.80 |
| Silicon (Si) | 0.30 - 0.60 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.10 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.20 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.25 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Profiles only Up to 10mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 200 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 250 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 6 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 75 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.70 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 655 °C |
| Дулааны өргөлт | 23.4 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 69.5 ГПа |
| Дулааны дамжуулалт | 192 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.035 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Structural applications
- Ladders, pylons and towers
- Railway Rolling Stock
- Marine applications
- Automotive structures
Онцлог шинжүүд
- Good corrosion resistance
- Good formability
- Good weldability
Нэмэлт мэдээлэл
Гандах чадвар
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Сайн |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Маш сайн |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Сайн |
| Бразил чадвар | Сайн |
| Ганхах боломжтой байдал | Сайн |
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Acceptable but limited in T6 temper |
| Машинлах боломжтой байдал | Сайн |