Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
6106 T6 Extrusion
A heat treatable alloy with additions of copper, lead, silicon, magnesium and bismuth.
Aluminium alloy 6262 is a heat treatable alloy with very good corrosion resistance and strength. PLEASE NOTE: Due to European Environmental Protection Directives:
- 2000/53/CE-ELV – For the automotive sector
- 2002/95/CE-RoHS – For the electrical and electronics sector
This alloy has been replaced by Alloy 6026 which has a lower lead content.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
6262 T6 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 6262-T6 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A96262 (6262-T6) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-6262-T6 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMgSiPb (free-machining) – T6 |
| ГБ | Хятад | 6262-T6 |
| BS | Их Британи | 6262-T6 (extruded free-machining bar) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 6262
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.15 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.70 |
| Магни (Mg) | 0.80 - 1.20 |
| Silicon (Si) | 0.40 - 0.80 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.25 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Chromium (Cr) | 0.04 - 0.14 |
| Copper (Cu) | 0.15 - 1.40 |
| Bismuth (Bi) | 0.40 - 0.70 |
| Lead (Pb) | 0.40 - 0.70 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Rod & Bar Up to 200mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 240 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 260 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 8 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 75 HB |
| Elongation A | 10 Min % |
Tube Up to 25mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 240 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 260 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 8 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 75 HB |
| Elongation A | 10 Min % |
Profiles Up to 25mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 240 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 260 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 8 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 75 HB |
| Elongation A | 10 Min % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.71 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 582 °C |
| Дулааны өргөлт | 23.4 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 68.3 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 172 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.039 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Screw machine products
- Camera parts
- Nuts
- Couplings
- Marine fittings
- Decorative hardware and appliance fittings
- Hinge pins
- Oil line fittings
- Valves and valve parts
Онцлог шинжүүд
- Very good corrosion resistance
- Very good strength
- Excellent machinability and surface finish due to additions of bismuth
- High-speed steel or carbide tooling can be used to obtain smooth finishes. Heavy cutting requires oil lubricant but light cutting can be done dry
- Alloy 6262 can be used in place of 2011 when higher corrosion resistance and better anodising response is required
Нэмэлт мэдээлэл
Гандах чадвар
Alloy 6262 is readily weldable by all commercial methods and can also be brazed.
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Excellent |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Excellent |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Excellent |
| Бразил чадвар | Excellent |
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Poor |
| Машинлах боломжтой байдал | Excellent |