Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
Aluminium 5083 H321 Sheet & Plate
Дулааны боловсруулалтгүйгээр хамгийн өндөр бат бэх чанартай далайн зэрэглэлтэй хөнгөн цагаан хайлш, далайн усанд зэврэлтэнд маш сайн тэсвэртэй.
5083 aluminium plate is known for exceptional performance in extreme environments. 5083 is highly resistant to attack by both seawater and industrial chemical environments. Mechanical properties shown are for H321 temper.
PDF татаж авах
Хүрээ
- Plate can be cut to customer requirements. Please contact your local Service Centre for further details.
- 4000 x 2000 & 6000 x 2000 plates are 3.2 certified to
- LRS
- DNV
- BV
- ABS
| Хавтны хэмжээ | Зузаан |
| 4000 x 2000 | 3.0mm - 25.0mm |
| 6000 x 2000 | 3.0mm - 40.0mm |
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
5083 H321 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 5083-H321 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A95083 (5083-H321) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-5083-H321 / 3.3547 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMg4.5Mn0.7-H321 |
| ГБ | Хятад | 5083-H321 |
| JIS | Япон | A5083-H321 |
| ДИН | Герман | 3.3547 (AlMg4.5Mn0.7-H321) |
| BS | Их Британи | 5083-H321 (marine plate grade) |
| АФНОР | Франц | A-G4MC-H321 |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 5083
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.40 - 1.00 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Магни (Mg) | 4.00 - 4.90 |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.25 |
| Chromium (Cr) | 0.05 - 0.25 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Хавтан 0.2 мм-ээс 6.00 мм хүртэл
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 240 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 330 MPa |
| Elongation A50 mm | 17 % |
| Shear Strength | 185 MPa |
| Hardness Vickers | 95 HV |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.65 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 570 °C |
| Дулааны өргөлт | 25 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 72 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 121 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.058 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Shipbuilding
- Rail cars
- Vehicle bodies
- Tip truck bodies
- Mine skips and cages
- Pressure vessels
Онцлог шинжүүд
- Exceptional strength after welding
- Exceptional performance in extreme environments
- Not recommended for use in temperatures above 65oC
- Marine grade aluminium alloy
Нэмэлт мэдээлэл
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Average |
| Машинлах боломжтой байдал | Poor |
Гандах чадвар
When welding 5083 to itself or another alloy from the same sub-group, the recommended filler metal is 5183. Other suitable fillers are 5356 and 5556.
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Average |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Excellent |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Excellent |
| Бразил чадвар | Poor |
| Ганхах боломжтой байдал | Poor |