Aluminium, ASTM & FED-QQ
QQ-A-225/6 T351 (2024) Bar
Medium to high strength aerospace aluminium alloy.
A medium to high strength alloy with, dependent upon temper, minimum proof stress up to 58 ksi/400 MPa and minimum tensile strength up to 66 ksi/455 MPa.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
QQ-A-225/6 T351 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 2024-T351 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A92024 (2024-T351) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-2024-T351 / 3.1355 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlCu4Mg1-T351 |
| ASTM B211 | АНУ | 2024-T351 bar, rod & wire |
| ГБ | Хятад | 2A12-T351 (commonly used equivalent to 2024-T351) |
| JIS | Япон | A2024-T351 |
| BS (Aerospace) | Их Британи | 2024A-T351 bars/forgings (L-series aerospace products) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy QQ A 225/6
SAE AMS QQ-A-225/6
| Химийн элемент | % Одоо |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.50 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| Copper (Cu) | 3.80 - 4.90 |
| Manganese (Mn) | 0.30 - 0.90 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.10 |
| Магни (Mg) | 1.20 - 1.80 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.25 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Titanium + Zirconium (Ti+Zr) | 0.00 - 0.20 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Bar 12.7mm to 165.1mm
SAE AMS QQ-A-225/6
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 310 MIN MPa |
| Суналтын бат бэх | 427 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 10 Min % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.79 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 640 °C |
| Дулааны өргөлт | 23.1 x 10⁻⁶/К |
| Уян хатуугийн модуль | 73 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 121-150 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 30-40 % IACS |
Хэрэглээ
- High technology applications
- Defence components
- Aerospace components
Онцлог шинжүүд
- Very good machinability
- Excellent when welding using resistance, spot and beam methods. Other welding methods are not recommended
- Corrosion resistance to atmospheric attack is poor