Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
2014A T6511 Bar & Extrusion
A high strength aluminium alloy which retains its strength after heat treatment.
A high strength 4 to 5% copper alloy produced in extruded bar and profile form, in the fully heat-treated condition (solution heat-treated & artificially aged).
Normally stocked in the T6511 condition (stress relieved by controlled stretching) Except for sizes under 10mm diameter and over 203.2mm diameter. (T6 only). Over 203.mm diameter is manufactured to chemical composition only.
PDF татаж авах
Хүрээ
| Product Form | Imperial Sizes | Metric Sizes |
| Round Bar | 3⁄16"- 16" | 6mm - 50mm |
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
2014A T6511 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 2014A-T6511 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A92014 (2014A-T6511) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-2014A / WNr 3.1255-T6511 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlCu4SiMg(A)-T6511 |
| ASTM B221 | АНУ | 2014A-T6511 extruded bars / rods / shapes |
| ГБ | Хятад | 2A14-T6511 |
| JIS | Япон | A2014-T6511 |
| BS (Aerospace) | Их Британи | L168 (2014A-T6511 bars & sections) |
| АФНОР | Франц | A-U4SG-T6511 |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 2014
| Химийн элемент | % Одоо |
| Silicon (Si) | 0.50 - 0.90 |
| Iron (Fe) | 0.50 max |
| Copper (Cu) | 3.90 - 5.00 |
| Zinc (Zn) | 0.25 max |
| Manganese (Mn) | 0.40 - 1.20 |
| Магни (Mg) | 0.20 - 0.80 |
| Titanium (Ti) | 0.15 max |
| Бусад (Нийт) | 0.15 max |
| Chromium (Cr) | 0.10 max |
| Nickel (Ni) | 0.10 max |
| Бусад (Тус бүр) | 0.05 max |
| Titanium + Zirconium (Ti+Zr) | 0.20 max |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Profile 25mm to 75mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 415 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 460 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Elongation A | 7 Min % |
Profile Up to 25mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 370 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 415 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 5 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Elongation A | 7 Min % |
Tube 10mm to 40mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 400 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 450 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 4 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Elongation A | 6 Min % |
Tube Up to 10mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 370 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 415 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Elongation A | 7 Min % |
| Elongation A50 mm | 5 Min % |
Bar 150mm to 200mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 350 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 430 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Elongation A | 6 Min % |
Bar 75mm to 150mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 420 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 465 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Elongation A | 7 Min % |
Bar 25mm to 75mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 415 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 460 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Elongation A | 7 Min % |
Rod & Bar Up to 25mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Суналтын бат бэх | 415 Min MPa |
| Баталгаажуулах стресс | 370 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 140 HB |
| Elongation A50 mm | 5 Min % |
| Elongation A | 6 Min % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.82 g/cm³ |
| Уян хатуугийн модуль | 71 GPa |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.045 x 10-6 Ω .m |
| Дулааны дамжуулалт | 138 W/m.K |
| Дулааны өргөлт | 23 x 10-6/K |
| Хайлах цэг | 535 °C |
Хэрэглээ
- High strength aerospace components
- Military vehicles
- Bridges
- Weapons manufacture
- Structural applications
Онцлог шинжүүд
- Machinability of aluminium alloy 2014A is very good.
- Resistance to atmospheric attack is poor especially when exposed to water or salt environments. To protect against atmospheric corrosion in storage, lightly coat with lanolin based protective oil.
- Good hard anodising capability
- Good strength levels after heat treatment
Нэмэлт мэдээлэл
Гандах чадвар
| Процесс | Үнэлгээ |
| Brazing & Soldering | Not Recommended |
| Oxygen | Not Recommended |
| Inert Gas | Not Recommended |
| Resistance, Spot, Beam | Excellent |
Surface Treatment
| Процесс | Үнэлгээ |
| Protective Anodising | Fair |
| Bright Anodising | Unsuitable |
| Hard Anodising | Сайн |
| Colour Anodising | Fair (Dark colours only) |
| Plating | Маш сайн |
Зэврэлт тэсвэр
- Resistance to atmospheric attack: Poor, especially when exposed to water or salt environments.
- To protect against atmospheric corrosion in storage, lightly coat with Lanolin based protective oil.