Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
5052 H32 Sheet & Plate
Medium to high strength, non heat treatable aluminium alloy.
Aluminium alloy 5052 in H32 temper is a medium to high strength alloy with a strength slightly higher than 5251 and a medium to high fatigue strength.
PDF татаж авах
Хүрээ
| Хавтны хэмжээ | Зузаан |
| 2500 x 1250 | 1.5 мм - 3.0 мм |
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
5052 H32 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 5052-H32 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A95052 (5052-H32) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-5052-H32 / 3.3523 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMg2,5-H32 |
| ГБ | Хятад | 5052-H32 |
| JIS | Япон | A5052-H32 |
| ДИН | Герман | 3.3523 (AlMg2,5-H32) |
| BS | Их Британи | 5052-H32 (equivalent grade) |
| АФНОР | Франц | A-G2,5C-H32 |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 5052
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.10 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Магни (Mg) | 2.20 - 2.80 |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.25 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.10 |
| Chromium (Cr) | 0.15 - 0.35 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Sheet and Treadplate 0.2mm to 6.00mm
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Суналтын бат бэх | 210 - 260 MPa |
| Баталгаажуулах стресс | 130 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 61 HB |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.68 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 605 °C |
| Дулааны өргөлт | 23.7 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 70 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 138 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.0495 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Treadplate
- Boilermaking
- Containers
- Nameplates
- Road Signs
- Architectural Panelling
- Welded Tubes
- Chemical Industry
- Irrigation
- Desalination units
- Pressure Vessels
- Rivets
Онцлог шинжүүд
- Very good corrosion resistance to seawater and marine and industrial atmosphere
- Very good weldability and good cold formability
- Decorative finish
- Hard wearing
- Non-slip
- Corrosion resistant
- Low maintenance
- Anti-Static
- Lightweight
Нэмэлт мэдээлэл
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Сайн |
| Машинлах боломжтой байдал | Зөвшөөрөгдөх |
Гандах чадвар
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Сайн |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Маш сайн |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Маш сайн |
| Бразил чадвар | Зөвшөөрөгдөх |
| Ганхах боломжтой байдал | Not Recommended |