Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
5251 Aluminium H22 Sheet & Plate
Дунд бат бэх, сайн уян хатан чанартай хөнгөн цагаан хайлш.
Aluminium alloy 5251 has good formability and is ideal for general sheet metal work where higher mechanical properties are required.
Mechanical properties shown are for H22 condition.
PDF татаж авах
Хүрээ
| Хавтны хэмжээ | Sheet Thicknesses | Plate Thicknesses |
| 2000 x 1000 | 1.0mm - 1.5mm | 4.0mm - 6.0mm |
| 2500 x 1250 | 1.0mm - 3.0mm | 4.0mm - 6.0mm |
| 3000 x 1250 | 3.0mm | 4.0mm - 6.0mm |
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
5251 H22 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 5251-H22 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A95251 (5251-H22) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-5251-H22 / 3.3525 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMg2Mn0.3-H22 |
| ГБ | Хятад | 5251-H22 (GB/T 3190) |
| BS | Их Британи | 5251 (N4) H22 |
| АФНОР | Франц | A-G2M-H22 |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 5251
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.10 - 0.50 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.15 |
| Магни (Mg) | 1.70 - 2.40 |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.15 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.15 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Sheet and Plate 0.2mm to 25mm
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 120 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 190 - 230 MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 56 HB |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.69 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 625 °C |
| Дулааны өргөлт | 25 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 70 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 134 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.044 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Boats
- Panelling and pressings
- Marine structures
- Aircraft parts
- Vehicle panels
- Furniture tubing
- Silos
- Containers
Онцлог шинжүүд
- Work hardening rapidly
- Readily weldable
- High corrosion resistance particularly in marine environments
Нэмэлт мэдээлэл
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Маш сайн |
| Машинлах боломжтой байдал | Average |
Гандах чадвар
Aluminium alloy 5251 is a readily weldable alloy.
The recommended filler wire is 5356 when welding alloy 5251 to itself, 6XXX series alloys, 7XXX series alloys and most other 5XXX alloys.
When welding alloy 5251 to 5005, 5020, 1XXX series or 3XXX series alloys, the recommended filler wire is 4043.
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Маш сайн |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Маш сайн |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Маш сайн |
| Бразил чадвар | Poor |