Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
6060 T5 Extrusions
General commercial aluminium alloy.
Aluminium alloy 6060 is a medium strength heat treatable alloy with a strength slightly lower than 6005A.
It is commonly used alloy for very complex cross sections.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
6060 T5 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 6060-T5 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A96060 (6060-T5) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-6060-T5 / 3.3206 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMgSi-T5 |
| ГБ | Хятад | 6060-T5 |
| BS | Их Британи | 6060-T5 (extruded profiles) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 6060
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.10 |
| Iron (Fe) | 0.10 - 0.30 |
| Магни (Mg) | 0.35 - 0.60 |
| Silicon (Si) | 0.30 - 0.60 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.15 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Extrusions Up to 150mm Dia., 15mm WT tube, 5mm WT profiles
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.10 |
| Iron (Fe) | 0.10 - 0.30 |
| Магни (Mg) | 0.35 - 0.60 |
| Silicon (Si) | 0.30 - 0.60 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.15 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.70 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 655 °C |
| Дулааны өргөлт | 23.4 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 69.5 ГПа |
| Дулааны дамжуулалт | 209 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 54 % IACS |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.032 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Architectural sections for windows, doors, curtain walls
- Interior fittings, frame systems, lighting, ladders, railings, fences
- Heat sink sections, electronic modules, electro motor housings
- Flexible assembly systems, special machinery elements
- Truck and trailer flooring, pneumatic installation, railway, inside applications
- Irrigation, heating and cooling pipes
- Furniture, office equipment
Онцлог шинжүүд
- Very good corrosion resistance
- Very good weldability
- Good cold formability especially in temper T4
- Suitable for anodising
Нэмэлт мэдээлэл
Гандах чадвар
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Сайн |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Маш сайн |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Сайн |
| Бразил чадвар | Маш сайн |
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Сайн |
| Машинлах боломжтой байдал | Зөвшөөрөгдөх |
| Anodising | Маш сайн |