Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
6063 O Bar & Extrusion
One of the most popular alloys in the 6000 series and most widely known as an architectural alloy.
Aluminium alloy 6063 is a medium strength alloy commonly referred to as an architectural alloy. It is normally used in intricate extrusions and is most commonly supplied in the T6 temper.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
6063 O Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 6063-O |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A96063 (6063-O) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-6063-O |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMg0.7Si-O |
| ГБ | Хятад | 6063-O |
| JIS | Япон | A6063-O |
| BS | Их Британи | 6063-O (extruded profiles) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 6063
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.10 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.35 |
| Магни (Mg) | 0.45 - 0.90 |
| Silicon (Si) | 0.20 - 0.60 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.10 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.10 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Rod & Bar Up to 200mm Dia.
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Суналтын бат бэх | 130 Max MPa |
| Elongation A50 mm | 16 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 25 HB |
| Elongation A | 18 Min % |
Tube Up to 25mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Суналтын бат бэх | 130 Max MPa |
| Elongation A50 mm | 16 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 25 HB |
| Elongation A | 18 Min % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.70 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 600 °C |
| Дулааны өргөлт | 23.5 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 69.5 ГПа |
| Дулааны дамжуулалт | 200 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.035 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Extrusions
- Window frames
- Doors
- Shop fittings
- Irrigation tubing
- In balustrading the rails and posts are normally in the T6 temper and formed elbows and bends are T4
- Hydro formed tube for chassis
Онцлог шинжүүд
- High corrosion resistance
- Medium strength
- Good surface finish
- Readily suited to welding
- Easily anodised
- Good formability in the T4 condition
Нэмэлт мэдээлэл
Гандах чадвар
- 6063 is suitable for all conventional welding methods.
- Welding wire generally should be alloy 5183 or alloy 4043.
- When maximum electrical conductivity is required use alloy 4043.
- For strength and conductivity use alloy 5346 and increase the size of the weld to compensate for the lower conductivity.
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Excellent |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Excellent |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Excellent |
| Бразил чадвар | Excellent |
| Ганхах боломжтой байдал | Сайн |
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Average |
| Машинлах боломжтой байдал | Average |