Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
7075 T6 Bar & Extrusions
A high strength aerospace aluminium alloy.
7075 aluminium alloy is an aluminium alloy, with zinc as the primary alloying element. It is one of the most commonly used aluminium alloy for highly stressed structural applications, where the need for good corrosion resistance is not important.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
7075 T6 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 7075-T6 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A97075 (7075-T6) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-7075-T6 / 3.4365 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlZn5.5MgCu-T6 |
| ГБ | Хятад | 7A09-T6 (equivalent to 7075-T6) |
| JIS | Япон | A7075-T6 |
| BS | Их Британи | 7075-T6 (L95, high-strength wrought alloy) |
| АФНОР | Франц | A-Z5GU-T6 |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 7075
| Химийн элемент | % Одоо |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| Copper (Cu) | 1.20 - 2.00 |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.30 |
| Chromium (Cr) | 0.18 - 0.28 |
| Магни (Mg) | 2.10 - 2.90 |
| Zinc (Zn) | 5.10 - 6.10 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.20 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Drawn Bar Up to 25mm
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 480 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 540 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 7 Min % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.80 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 635 °C |
| Дулааны өргөлт | 23.5 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 72 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 130 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 40 % IACS |
Хэрэглээ
- Aircraft structures
- Gears and shafts
- Automotive
- Bicycle components
- Rock climbing equipment
Онцлог шинжүүд
- Excellent mechanical properties
- Good ductility
- High strength and toughness
- Good resistance to fatigue
- Superior stress corrosion resistance