Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
Aluminium 5083 F Bar & Extrusion
Дулааны боловсруулалтгүйгээр хамгийн өндөр бат бэх чанартай далайн зэрэглэлтэй хөнгөн цагаан хайлш, далайн усанд зэврэлтэнд маш сайн тэсвэртэй.
Aluminium 5083 is known for exceptional performance in extreme environments. It is highly resistant to attack by both seawater and industrial chemical environments.
Mechanical properties shown are for O/H111 temper.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
5083 F Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 5083-F |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A95083 (5083-F) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-5083-F / 3.3547 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMg4.5Mn0.7-F |
| ГБ | Хятад | 5083-F |
| JIS | Япон | A5083-F |
| ДИН | Герман | 3.3547 (AlMg4.5Mn0.7-F) |
| BS | Их Британи | 5083-F (equivalent grade) |
| АФНОР | Франц | A-G4MC-F |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 5083
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.40 - 1.00 |
| Магни (Mg) | 4.00 - 4.90 |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.10 |
| Chromium (Cr) | 0.05 - 0.25 |
| Titanium (Ti) | 0.05 - 0.25 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
| Iron (Fe) | Тэнцвэр |
| Copper (Cu) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Extrusions
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 145 MPa |
| Суналтын бат бэх | 300 MPa |
| Elongation A50 mm | 23 % |
| Shear Strength | 175 MPa |
| Hardness Vickers | 75 HV |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 265 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 570 °C |
| Дулааны өргөлт | 25 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 72 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 121 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.058 x 10-6Ω .m |
Хэрэглээ
- Shipbuilding
- Rail cars
- Vehicle bodies
- Tip truck bodies
- Mine skips and cages
- Pressure vessels
Онцлог шинжүүд
- Exceptional strength after welding
- Exceptional performance in extreme environments
- Not recommended for use in temperatures above 65oC
- Marine grade aluminium alloy
Нэмэлт мэдээлэл
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Average |
| Машинлах боломжтой байдал | Poor |
Гандах чадвар
When welding 5083 to itself or another alloy from the same sub-group, the recommended filler metal is 5183. Other suitable fillers are 5356 and 5556.
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Average |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Excellent |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Excellent |
| Бразил чадвар | Poor |
| Ганхах боломжтой байдал | Poor |