Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
Aluminium Alloy 6061 T6 Extrusions
Most versatile heat treatable aluminium alloy.
Aluminium alloy 6061 is a medium to high strength heat-treatable alloy with a strength higher than 6005A.
It is the most versatile of the heat-treatable alloys and is typically used in heavy duty structures.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
6061 T6 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 6061-T6 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A96061 (6061-T6) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-6061-T6 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMg1SiCu-T6 |
| ГБ | Хятад | 6061-T6 |
| JIS | Япон | A6061-T6 |
| BS | Их Британи | 6061-T6 (extrusions) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 6061
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.15 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.70 |
| Магни (Mg) | 0.80 - 1.20 |
| Silicon (Si) | 0.40 - 0.80 |
| Copper (Cu) | 0.15 - 0.40 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.25 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Chromium (Cr) | 0.04 - 0.35 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Extrusions Up to 200mm Dia. & A/F, 5mm WT for Tube and Prof
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 240 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 260 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 95 HB |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.70 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 650 °C |
| Дулааны өргөлт | 23.4 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 70 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 166 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.040 x 10-6 Ω .m |
Онцлог шинжүүд
- Very good corrosion resistance
- Very good weldability although reduced strength in the weld zone
- Medium fatigue strength
- Good cold formability in the temper T4, but limited formability in T6 temper
- Not suitable for very complex cross sections
Нэмэлт мэдээлэл
Гандах чадвар
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Сайн |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Маш сайн |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Сайн |
| Бразил чадвар | Сайн |
| Ганхах боломжтой байдал | Сайн |
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Сайн |
| Машинлах боломжтой байдал | Зөвшөөрөгдөх |