Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
5754 H22 Sheet & Plate
Excellent resistance to corrosion, especially seawater. Ideal in the marine, nuclear, chemical and oil & gas industries.
Aluminium alloy 5754 has excellent corrosion resistance especially to seawater and industrially polluted atmospheres such as marine, nuclear, chemical, oil & gas industry applications.
It has higher strength than 5251. This high strength makes 5754 highly suited to flooring applications.
Plate can be cut to customer requirements. Contact your local Service Centre for further details.
Please note that mechanical properties shown are for H22.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
5754 H22 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 5754-H22 |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A95754 (5754-H22) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-5754-H22 / 3.3535 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlMg3-H22 |
| ГБ | Хятад | 5754-H22 |
| BS | Их Британи | 5754-H22 (sheet / plate) |
| АФНОР | Франц | A-G3M-H22 |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 5754
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.50 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Магни (Mg) | 2.60 - 3.60 |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.40 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.30 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Manganese + Chromium (Mn+Cr) | 0.10 - 0.60 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.15 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Sheet & Plate 0.2mm to 40mm
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 130 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 220 - 270 MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 63 HB |
| Elongation A50 mm | 7 Min % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.66 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 600 °C |
| Дулааны өргөлт | 24 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 68 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 147 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.049 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- High strength aerospace components
- Military vehicles
- Bridges
- Weapons manufacture
- Structural applications
Онцлог шинжүүд
- Machinability of aluminium alloy 2014A is very good.
- Resistance to atmospheric attack is poor especially when exposed to water or salt environments. To protect against atmospheric corrosion in storage, lightly coat with lanolin based protective oil.
- Good hard anodising capability
- Good strength levels after heat treatment
Нэмэлт мэдээлэл
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Маш сайн |
| Машинлах боломжтой байдал | Average |
Гандах чадвар
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Excellent |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Excellent |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Excellent |
| Бразил чадвар | Poor |