Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
6082 O Sheet & Plate
6000 цувралын хамгийн өндөр бат бэх бүхий бүтцийн хөнгөн цагаан хайлш.
Aluminium alloy 6082 is a medium strength alloy with excellent corrosion resistance. It has the highest strength of the 6000 series alloys and is known as a structural alloy. In plate form, 6082 is the alloy most commonly used for machining.
As a relatively new alloy, the higher strength of 6082 has seen it replace 6061 in many applications. The addition of a large amount of manganese controls the grain structure which in turn results in a stronger alloy.
Plate can be cut to customer requirements. Please ask your local Service Centre for further details.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
6082 O Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 6082-O |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A96082 (6082-O) |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-6082-O / 3.2315 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlSi1MgMn-O |
| ГБ | Хятад | 6082-O |
| BS | Их Британи | 6082-O (HE30-O, equivalent) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 6082
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.40 - 1.00 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.50 |
| Магни (Mg) | 0.60 - 1.20 |
| Silicon (Si) | 0.70 - 1.30 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.10 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.25 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Sheet 0.4mm to 6.00mm
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 85 Max MPa |
| Суналтын бат бэх | 150 Max MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 40 HB |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.70 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 555 °C |
| Дулааны өргөлт | 24 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 70 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 180 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.038 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Highly stressed applications
- Trusses
- Bridges
- Cranes
- Transport applications
- Ore skips
- Beer barrels
- Milk churns
Онцлог шинжүүд
- Маш сайн зэврэлт тэсвэрлэх чадвар
- Medium strength
- Good machinability. In the T6 and T651 temper, alloy 6082 machines well and produces tight coils of swarf when chip breakers are used.
- Good weldability
Нэмэлт мэдээлэл
Гандах чадвар
- 6082 has very good weldability but strength is lowered in the weld zone. When welded to itself, alloy 4043 wire is recommended. If welding 6082 to 7005, then the wire used should be alloy 5356.
| Процесс | Үнэлгээ |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Сайн |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Сайн |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Сайн |
| Бразил чадвар | Сайн |
| Ганхах боломжтой байдал | Сайн |
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Сайн |
| Машинлах боломжтой байдал | Сайн |