Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
Aluminium 1050 O Sheet
General engineering use aluminium alloy.
Aluminium 1050 is a popular grade of aluminium alloy for general sheet metal work where moderate strength is required.
PDF татаж авах
Хүрээ
| Хавтны хэмжээ | Зузаан |
| 2000 x 1000 | 5.0 - 6.0mm |
| 2500 x 1250 | 4.0 - 6.0mm |
| 3000 x 1500 | 5.0mm |
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
1050 O Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 1050A-O |
| АНУ-ын Нэгдсэн Улсууд | Олон улсын | A91050-O |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-1050A-O (Al99.5-O) |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | Al99.5-O |
| ГБ | Хятад | 1050-O |
| JIS | Япон | A1050-O |
| ДИН | Герман | 3.0255 (Al99.5-O) |
| BS | Их Британи | 1B (equivalent to 1050-O) |
| АФНОР | Франц | A5-O |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 1050
| Химийн элемент | % Одоо |
| Хөнгөн цагаан (Al) | 99.50 - 0.00 |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.05 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.40 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.05 |
| Магни (Mg) | 0.00 - 0.05 |
| Silicon (Si) | 0.00 - 0.25 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.07 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.03 |
Механик шинж чанарууд
Хавтан 0.2 мм-ээс 6.00 мм хүртэл
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Суналтын бат бэх | 65 -95 MPa |
| Баталгаажуулах стресс | 20 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 20 HB |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.71 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 650 °C |
| Дулааны өргөлт | 24 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 71 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 222 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.0282 x 10-6 Ω .m |
Хэрэглээ
- Alloy 1050 is typically used for:
- Chemical process plant equipment
- Food industry containers
- Pyrotechnic powder
- Architectural flashings
- Lamp reflectors
- Cable sheathing
- General sheet metalwork
Онцлог шинжүүд
- Маш сайн зэврэлт тэсвэрлэх чадвар
- Өндөр уян хатан чанар
- Highly reflective finish
- Excellent weldability
- Excellent cold working properties
Нэмэлт мэдээлэл
Бэлтгэл
| Процесс | Үнэлгээ |
| Ажиллах чадвар - Хүйтэн | Excellent |
| Машинлах боломжтой байдал | Poor |
| Гал угсрах чадвар - Хийн | Excellent |
| Галт угсралтын боломж - Дулаан цахилгаан дүрэлзүүлэлт | Excellent |
| Гандах чадвар - Хүчдэл тэсвэрлэх чадвар | Excellent |
| Бразил чадвар | Excellent |
| Ганхах боломжтой байдал | Excellent |
Гандах чадвар
When welding 1050 to itself or an alloy from the same subgroup the recommended filler wire is 1100. For welding to alloys 5083 and 5086 or alloys from the 7XXX series, the recommend wire is 5356. For other alloys use 4043 filler wire.