Хөнгөн цагаан, арилжааны хайлш
6005A T6 Bar & Extrusion
A medium strength, heat treatable alloy with excellent corrosion resistance.
Aluminium alloy 6005A is a medium strength, heat treatable alloy with excellent corrosion resistance. It is often used in transport and structural engineering applications.
Alloy 6005 has properties between those of alloys 6061 and 6082 and can sometimes be used interchangeably with these alloys, but 6005 has better extrusion characteristics and a better mill surface finish. It is difficult to produce thin-wall or complicated extrusions in 6005, but it is still more extrudable than 6082.
PDF татаж авах
Хүрээ
Анхаарна уу
Хэрэв та хайж буй зүйлээ олж харахгүй бол, өөрийнхөө ...-тэй холбоо барина уу. Орон нутгийн үйлчилгээний төв Таны тодорхой шаардлагуудтай.
6005A T6 Aluminium Related Specifications
| Систем / Стандарт | Улс / Бүс нутаг | Ангилал / Албан тушаал |
| АА | АНУ | 6005A-T6 |
| Олон улсын / Германы | Европ | EN AW-6005A-T6 |
| Нэр (англи хэл дээр) | Европ | AlSiMg(A)-T6 |
| ГБ | Хятад | 6005A-T6 |
| BS | Их Британи | 6005A-T6 (extrusions) |
Хувийн шинж чанарууд
Химийн найрлага
Alloy 6005
| Химийн элемент | % Одоо |
| Manganese (Mn) | 0.00 - 0.50 |
| Iron (Fe) | 0.00 - 0.35 |
| Магни (Mg) | 0.40 - 0.70 |
| Silicon (Si) | 0.50 - 0.90 |
| Zinc (Zn) | 0.00 - 0.20 |
| Titanium (Ti) | 0.00 - 0.10 |
| Chromium (Cr) | 0.00 - 0.30 |
| Copper (Cu) | 0.00 - 0.30 |
| Manganese + Chromium (Mn+Cr) | 0.12 - 0.50 |
| Бусад (Тус бүр) | 0.00 - 0.05 |
| Бусад (Нийт) | 0.00 - 0.15 |
| Хөнгөн цагаан (Al) | Тэнцвэр |
Механик шинж чанарууд
Hollow Profile 5mm to 15mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 200 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 250 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 6 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 85 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Hollow Profile Up to 5mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 215 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 255 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 6 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 85 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Open Profile 10mm to 25mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 200 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 250 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 6 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 85 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Open Profile 5mm to 10mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 215 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 260 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 6 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 85 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Open Profile Up to 5mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 225 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 270 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 6 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 90 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Tube 5mm to 10mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 215 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 260 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 6 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 85 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Tube Up To 5mm Wall Thickness
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 225 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 270 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 6 Min % |
| Бринеллийн хатуулаг | 90 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Bar 50mm to 100mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 215 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 260 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 85 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Rod & Bar 25mm to 50mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 225 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 270 Min MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 90 HB |
| Elongation A | 8 Min % |
Rod & Bar up to 25mm Dia. & A/F
| Механик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Баталгаажуулах стресс | 225 Min MPa |
| Суналтын бат бэх | 270 Min MPa |
| Elongation A50 mm | 8 % |
| Shear Strength | 205 MPa |
| Бринеллийн хатуулаг | 90 HB |
| Elongation A | 10 Min % |
Ерөнхий физик шинж чанарууд
| Физик шинж чанар | Үнэ цэнэ |
| Шигшүүр | 2.70 g/cm³ |
| Хайлах цэг | 605 °C |
| Дулааны өргөлт | 24 x 10-6/K |
| Уян хатуугийн модуль | 70 GPa |
| Дулааны дамжуулалт | 188 W/m.K |
| Цахилгаан эсэргүүцэл | 0.034 x 10-6Ω .m |
Хэрэглээ
- Tubing for furniture
- Railway and bus profile structures
- Pylons, platforms and pipelines
- Portable ladders
- Sections where greater strength is needed than given by 6060 and 6063
Онцлог шинжүүд
- Excellent weldability
- Very good bending properties
- Маш сайн зэврэлт тэсвэрлэх чадвар
- Suitable for anodising
Нэмэлт мэдээлэл
Бэлтгэл
- Workability-Cold: Fair
- Machinability: Fair
Гандах чадвар
- The weldability of 6005A is excellent. 4043 welding wire is recommended unless joining to one of the 7XXX series. In this case 5356 wire is the suggested alternative.
- Weldability – Gas: Excellent
- Weldability – Arc: Excellent
- Weldability – Resistance: Excellent
- Brazability: Excellent